vyvěšeno od: 28. 11. 2023

Soutěže

Obrázek - Soutěže     Během posledního měsíce proběhlo na škole několik soutěží. Přinášíme vám jména nejlepších žáků v některých z nich.

vyvěšeno od: 23. 11. 2023

Ředitelské volno 27. 11. 2023

Obrázek - Ředitelské volno 27. 11. 2023

Ředitelka školy vyhlásila dle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona v platném znění na 27. 11. 2023 volný den (tzv. „ředitelské volno“). Volný den byl vyhlášen z důvodu, že víc jak 95 % zaměstnanců se připojuje ke stávce.

Barbora Křížková Louženská

Aktuality Pro rodiče a veřejnost Družina
vyvěšeno od: 23. 11. 2023

Informace ke stávce 27.11.2023

Obrázek - Informace ke stávce 27.11.2023

Vážení rodiče, studentky, studenti, informuji vás tímto o naší podpoře výstražné stávky, kterou vyhlásil Českomoravský odborový stav pracovníků ve školství na pondělí 27.11.2023. Víc jak 95 % zaměstnanců se připojuje ke stávce (všichni nepedagogičtí pracovníci). Škola není schopná zajistit svůj provoz a bude v pondělí 27. listopadu zavřena. Děkujeme za pochopení.

Více informací zde.

vyvěšeno od: 13. 11. 2023

Plavání 3.C a 3.D

Obrázek - Plavání 3.C a 3.D     Třídy 3. C a 3. D absolvovaly 5 lekcí plaveckého výcviku v píseckém krytém bazéně.  Žáci si opět mohli pod vedením zkušených lektorek prohloubit dovednosti v plavání, a to nejen vylepšením plaveckých stylů, ale i délkou uplavaných metrů. Děti si všechny hodiny báječně užily. Všem se dařilo, a tak si zaslouženě při poslední lekci odváželi zasloužená "mokrá vysvědčení."

vyvěšeno od: 8. 11. 2023

Halloween se vším, co k němu patří (a navíc s přespávačkou)

Obrázek - Halloween se vším, co k němu patří (a navíc s přespávačkou)     31. října – v den, kdy se slaví Halloween, jsme se sešli v 18. hodin v naší třídě 4.C v maskách (většinou strašidelných). Zanedlouho k nám přišli koledníci z MŠ Sluníčko a společně jsme strávili hezkou chvilku a koledníkům rozdali předem připravená „duchová“ lízátka.

vyvěšeno od: 6. 11. 2023

PIMPARÁDA 2.E

Obrázek - PIMPARÁDA 2.E     Na návštěvu loutkového divadla PIMPRLATA se děti z naší třídy dlouho těšily. V úvodu programu se dozvěděly, z jakých částí se loutka skládá a jak se loutka vyrábí. Všichni jsme si mohli podržet loutku Kašpárka a vyzkoušet si, jak náročné je s loutkou manipulovat. Nahlédli jsme také do zákulisí divadla a prohlédli jsme si prostředí, kam mají přístup jen loutkoherci. V druhé části programu se děti rozdělily do několika do skupin. Každé skupině byly přiděleny kulisy s určitým pohádkovým prostředím. Úkolem každé skupiny bylo vymyslet děj a název pohádky a nakreslit postavy, které v pohádce vystupují. Nakonec každá skupina svoji pohádku představila ostatním. Všichni jsme si při tom užili spoustu legrace.

vyvěšeno od: 6. 11. 2023

Spaní ve škole

Obrázek - Spaní ve škole     Dne 2. 11. 2023 se děti z 5. D společně domluvily, že si zkusí přespat ve škole. Všem  se moc tato akce líbila.

vyvěšeno od: 1. 11. 2023

Dopravní výchova 5.CD

Obrázek - Dopravní výchova 5.CD     Žáci 5.C a 5.D se zúčastnili dopravní výchovy v Hopsáriu České Budějovice. Všem se moc líbilo a odjížděli s krásnými dojmy.

vyvěšeno od: 30. 10. 2023

7.C a 7.D na EVVO Stožec

Obrázek - 7.C a 7.D na EVVO Stožec     Ve dnech 18.-20. října se vybraní žáci 7.C a 7.D účastnili environmentálního pobytu na Stožci. Ihned po příjezdu absolvovali procházku Puštíkovou stezkou, na které se dozvěděli mnoho zajímavého o přírodě. Po téměř pětikilometrové procházce na žáky čekal výborný oběd a po krátkém odpočinku zážitková přednáška o Národním parku Šumava. Druhý den byly pro žáky připraveny dva výukové programy o životním cyklu stromu a o vodních savcích žijících na Šumavě. Poslední den zakončili přednáškou v místním infocentru. Všichni odjížděli z pobytu spokojeni a plni nových zážitků a znalostí.
Text a foto: J. Straka, M. Špačková

vyvěšeno od: 25. 10. 2023

PRAHA

Obrázek - PRAHA

Jeli jsme se třídou do Prahy, objevovat její poklady.

Viděli jsme Karlův most, je tam toho vážně dost.

U Čertovky Na Kampě, visel pavouk na lampě.

Pak jsme zašli na Pražský hrad, trčí se až do oblak.

Stráže se tam střídali, my se na to dívali.

V Praze se nám líbilo, smutno nám tam nebylo.

Autor: Jonáš Veselý, žák 3.D