Družina - aktuálně

vyvěšeno od: 9. 5. 2019

Jarní besídka ŠD Alešova s čokolínou

Obrázek - Jarní besídka ŠD Alešova s čokolínou     V tělocvičně ZŠG Alešova se v pátek 12. dubna rozezněly tóny kytary. Děti ze ŠD se naučily jarní básničky a písničky a na druhé velikonoční besídce je společně přednesly rodičům a prarodičům. Po besídce jsme se všichni přesunuli do jídelny, kde na nás čekala paní Navarová s plnými bednami čokolíny.

vyvěšeno od: 3. 5. 2019

Duben ve ŠD na Bavorovské

Obrázek - Duben ve ŠD na Bavorovské    V měsíci dubnu proběhly ve školní družině celkem 3 větší akce. Začalo se hned 4. dubna návštěvou MEVPISU. Tady byl pro děti připravený krásný program na téma "Tajemství vody", kde se dozvěděly zábavnou formou k čemu všemu vodu potřebujeme, jak s vodou šetřit nebo jak se čistí a co do kanalizace nepatří.

vyvěšeno od: 14. 4. 2019

Nové družiny

Obrázek - Nové družiny

V úterý 2.4. jsme se my vychovatelky ŠD konečně dočkaly. Naše nové družiny jsou oficiálně otevřeny. Předat nám je přišli zastupitelé města v čele s panem starostou. Moc všem děkujeme a věříme, že se nám bude s dětmi v nových prostorách líbit a že zažijeme spoustu nezapomenutelných zážitků.

vyvěšeno od: 5. 4. 2019

Nástěnka od ŠD ve Výstavní ulici

Obrázek - Nástěnka od ŠD ve Výstavní ulici     Obrázek - Nástěnka od ŠD ve Výstavní ulici     Školní družina ve Výstavní ulici celoročně vystavuje své práce ve vodňanské prodejně Jihočeská drůbež. Nástěnky s dětmi každý měsíc dělá a připravuje paní vychovatelka Jarmila Chánova. Aktuální obrázky jsou na téma Jaro.

vyvěšeno od: 5. 4. 2019

Projektový den i pro školní družinu

Obrázek - Projektový den i pro školní družinu     "Dne vody" na Mevpisu se v rámci projektových dnů zúčastnila všechna oddělení školní družiny (ŠD) ZŠG Vodňany budovy Alešova. Ve spolupráci s Ing. Petrou Plachtovou jsme si pro děti připravily soutěže, pohádky a povídání o vodě. Děti plnily úkoly, např. čištění kanálu, cestu vody, čističku a podobně. Zažily spoustu legrace. Do ŠD si přinesly kvízy, které jsme společně vypracovaly a vyhodnotily. Velké poděkování paní Plachtové za skvěle strávené odpoledne a za nové poznatky, které snad dětem zůstanou v paměti.

vyvěšeno od: 25. 3. 2019

Vítání jara na kroužku vaření

Obrázek - Vítání jara na kroužku vaření     Ani na kroužku Vaření jsme nechtěli zůstat pozadu a proto jsme přivítali jaro veselými tousty s jarními motivy. Děti mazaly, vykrajovaly, zdobily... a ve finále vznikly, nejen na pohled, úžasné tousty, na kterých si pak s chutí pochutnaly. A samozřejmě nemohl chybět bonus pro pana učitele.

vyvěšeno od: 6. 3. 2019

Maškarní bál ve ŠD

Obrázek - Maškarní bál ve ŠD

Ve středu 20.2. se uskutečnil v tělocvičně naší školy maškarní bál a to nejen pro děti ze ŠD, ale i pro jejich sourozence a spolužáky z prvního stupně. Zasoutěžit, zatančit a pobavit se, přišla i družina ze školy ve Výstavní ulici.

vyvěšeno od: 15. 2. 2019

Maškarní rej

vyvěšeno od: 15. 2. 2019

Návštěva z Městské Galerie

Obrázek - Návštěva z Městské Galerie     Do naší družiny ve Výstavní ulici přišla ředitelka Městské Galerie paní Jitka Velková. Přišla seznámit děti s novou výstavou o Slovanech. Přinesla dětem ukázat vzorky nástrojů, oblečení, šperků... Děti se o vše živě zajímaly a tak jsme strávili s paní Velkovou příjemnou hodinu.
Jarmila Chánová

vyvěšeno od: 9. 2. 2019

Družina ve Výstavce

Obrázek - Družina ve Výstavce    Školní družina ve Výstavní ulici celoročně vystavuje své práce ve vodňanské prodejně Jihočeská drůbež. Nástěnky s dětmi každý měsíc dělá a připravuje paní vychovatelka Jarmila Chánova. Aktuální obrázky jsou na téma Masopust.