vyvěšeno od: 2. 11. 2021

Obrázek - Informace MŠMT pro školy a školská zařízení k testování v termínech 8. a 15. listopadu 2021

Dne 1. listopadu 2021 Vláda ČR schválila mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ZDE, ze kterého vyplývá, že na území vybraných okresů proběhne ve dnech 8. a 15. listopadu 2021 testování na onemocnění covid-19, a to dětí v přípravných třídách základních škol a přípravných stupních základních škol speciálních, žáků základních škol a žáků v denní formě vzdělávání ve středních školách a konzervatořích.
Screeningové testování se týká škol, které mají místo poskytování vzdělávání v některém z následujících okresů:
• v hlavním městě Praze a okresech Beroun, Kolín, Praha-západ, Praha-východ, Strakonice, Český Krumlov, Domažlice, Klatovy, Plzeň-město, Rokycany, Louny, Olomouc, Šumperk, Jihlava, Blansko, Brno-město, Vyškov, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Kroměříž, Vsetín a Zlín a to s výjimkou škol zřizovaných Ministerstvem spravedlnosti, škol zřízených při zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy a základních škol při zdravotnickém zařízení.

Testování žáků ZŠG Vodňany proběhne v kmenových třídách v pondělí 8. a 15. listopadu první vyučovací hodinu.

vyvěšeno od: 2. 11. 2021

Školní akce pokračují

Obrázek - Školní akce pokračují     Exkurze, výlety a jiné plánované akce školy se budou nadále konat v omezeném rozsahu, je však na zvážení rodičů, zda se na základě epidemiologické situace jejich dítě těchto akcí zúčastní. V případě, že se rodiče rozhodnou, že se jejich dítě některé z plánovaných akcí nezúčastní, žádáme rodiče, aby kontaktovali třídní učitelku/třídního učitele dítěte, a tuto informaci mu sdělili.

vyvěšeno od: 31. 10. 2021

Kancelář v ZSB uzavřena

Obrázek - Kancelář v ZSB uzavřena

Kancelář školy je v budově Bavorovská uzavřena předběžně do 7.11.2021. V případě potřeby je možné se obrátit na kancelář školy v budově Alešova, tel. č. 383 311 311.
Děkujeme za pochopení.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 26. 10. 2021

Družina v EVVO centru Krasec

Obrázek - Družina v EVVO centru Krasec

Konečně nám covidová situace dovolila ve čtvrtek 14. října vyjet s dětmi ze školní družiny na výlet.  Jely jsme do Strakonic do ekologického centra na Podskalí, které je součástí sítě environmentálních center KRASEC. Na Podskalí nás čekal velice zajímavý program o ekologii, děti si zasoutěžily ve skupinkách, hádaly zvířecí zvuky a nakonec si mohly pochovat králíka, morče, pakobylku, křečka, pohladit fretku a pozorovat krásnou bílou Aru jménem Bára, která štěbetala nejedno slovo. Dětem se na Podskalí moc líbilo a doufáme, že tam na jaře opět zavítáme.

Děkuji p. Martinu Koflovi za příjemnou cestu a kolegyním za spolupráci.

vyvěšeno od: 22. 10. 2021

KAMENY ZMIZELÝCH - VODŇANY

Obrázek - KAMENY ZMIZELÝCH  - VODŇANY

Cíl projektu: Seznámení žáků se zásadním obdobím české historie netradiční formou, včetně  rozvoje pamětní tradice. Za použití odlišných  metod  poznávání a získávání informací a nových poznatků. Historické  události spojené s místem  bydliště, či   nejbližším  okolím.

Prostřednictvím tohoto projektu si  připomínáme smutné výročí transportů obyvatel  židovského původu z Vodňan a okolí do koncentračních táborů

Letem vodním světem

Obrázek - Letem vodním světem

Třídy 2.C a 2.D se zúčastnily na MEVPISu 12.10. enviromentáního programu „Letem vodním světem“. Pan Mgr. Miroslav Boček nás poutavým způsobem seznámil s vodními živočichy, kteří žijí u nás ale i  v moři. Dokonce jsme si mohli vzít do ruky malé rybky a raky, někteří se však obávali, aby je rak neštípl klepety.
A jak se nám návštěva na MEVPISu líbilo? To můžete vidět na našem hodnocení.

Rozhodnutí vedení školy

Obrázek - Rozhodnutí vedení školy

Příští týden - pondělí 25.10. a úterý 26.10. 2021 - na naší škole probíhá výuka dle rozvrhu.

Aktuality Družina

Halloween párty na Alešovce

Obrázek - Halloween párty na Alešovce

vyvěšeno od: 15. 10. 2021

4.A v galerii

Obrázek - 4.A v galerii

Dne 12.10.2021 navštívila naše třída 4.A Městskou galerii ve Vodňanech. Přivítala nás paní ředitelka Mgr.Jitka Velková, která pro nás měla připravený poutavý program o vzniku a historii

našeho města. Program jsme absolvovali s nadšením a aktivitou. Překvapily nás nejen nové poznatky, ale i Víťa „Kudlička“, který na nás při vyprávění vyskočil z papírové krabice.

Během návštěvy jsme si prohlédli např. knihovnu F. Heritese, pokoj J.Zeyera a střípky „Vodňanského zlata“. Děkujeme paní ředitelce a těšíme se na další návštěvu. Třída 4.A

vyvěšeno od: 15. 10. 2021

Adaptační den 1.C

Obrázek - Adaptační den 1.C     V pátek 24. září si žáci 1.C společně s paní učitelkou a vychovatelkou užili adaptační den. Hlavním tématem akce zaměřené na stmelení nově vzniklého kolektivu byla VODA.