Aktuality Družina
vyvěšeno od: 8. 3. 2022

Únor v družině na Alešovce

Obrázek - Únor v družině na Alešovce

Únor jsme v naší ŠD ZŠG Alešova měli, jak se říká: „pěkně nabitý“. Kromě mohutného fandění při sledování výkonů našich sportovců na olympiádě, jsme ještě stihli uspořádat maškarní, vytvořit přáníčka k Valentýnu pro naše milované a zapojit se do výroby masek na výstavu o Masopustu pro MÚ. Šikovné ruce starších dětí s dopomocí lepidla, novin, barev a záclon vytvořily masku prasátka Bobíka a smrtky Karla. Mladší děti vyrobily klauny.

Doufáme, že se na ně spolu s dětmi půjdete podívat a že se vám budou líbit.

Text a foto kolektiv ŠD

vyvěšeno od: 8. 3. 2022

MASOPUST v 1.D na Výstavce

Obrázek - MASOPUST v 1.D na Výstavce

Na konci února jsme si užili projektové dny na téma MASOPUST. Zahájili jsme návštěvou Galerie a poutavým vyprávěním paní Velkové o masopustních tradicích, maškarách a jídle.

ZŠ Bavorovská Gymnázium
vyvěšeno od: 3. 3. 2022

S knihou na prázdniny

Obrázek - S knihou na prázdniny     Letošní jarní prázdniny jsme strávili i s knihou (prázdninová výzva).
Kniha džunglí - Kniha, kterou jsem si vybral, se odehrává ve smyšlené džungli. Hlavní postavou je Mauglí, který se ztratí z lidské osady a dostane se do džungle, kde pomalu vyrůstá a zažívá vzrušující až hrůzostrašné dobrodružství.
Mauglí se seznámí se zvířaty žijící v džungli, vytvoří si s nimi vztah a dá jim slib, že jednou zabije Šer Chána, který je utlačuje. S jeho poražením mu pomáhají jeho blízcí – Akela, Balú, Ká a Baghíra.
Baghíra je černý panter, který vyrůstal v zajetí lidí. Ká je dvanáctimetrová krajta, která Mauglímu také zachrání život. Balú je medvěd, který zvířata v džungli učí všemu, co by mohli potřebovat. Akela je šedý vlk, také je to nevlastní otec Mauglího.
Milan Fousek
Fotogalerie B
Fotogalerie G

vyvěšeno od: 28. 2. 2022

Veřejná sbírka pro Ukrajinu

Obrázek - Veřejná sbírka pro Ukrajinu

Město Vodňany informuje

Vážení spoluobčané, v rámci nastalé situace související s válečným konfliktem na Ukrajině si Vás dovolujeme informovat o veřejné sbírce pro prchající obyvatele z tohoto válečného konfliktu a dalších potřebných informacích.

Co? Nejpotřebnější jsou aktuálně hygienické potřeby (především dětské), balená voda, potraviny s dlouhou trvanlivostí

Kam? Veškeré dary bude přijímat Infocentrum Vodňany

Kdy? Pondělí – Pátek 9:00 – 12:00, 13:00 – 16:00 až do odvolání

Kompletní informace + telefonní čísla ZDE.

vyvěšeno od: 18. 2. 2022

Vodňanský masopust - výtvarná soutěž 5.C

Obrázek - Vodňanský masopust - výtvarná soutěž 5.C     Naše třída se opět zapojila do výtvarné soutěže, tentokrát na téma "Vodňanský masopust". Ve fotogalerii se můžete podívat, jaké výtvarné práce jsme do soutěže zaslali.

vyvěšeno od: 15. 2. 2022

Egyptské písmo v 6.B

Obrázek - Egyptské písmo v 6.B

Náplň výuky dnešní hodiny dějepisu v 6.B. byla neobvyklá. Žáci spojili své znalosti o starověkém Egyptě a vyzkoušeli si zapsat své jméno staroegyptským obrázkovým písmem. Pokusy o zápis křestního jména v hieroglyfech se zdařily, jak dokládají přiložené fotografie. Děti si písařské pokusy užily a všem se zápis jména povedl.
Mgr. Jana Kovářová

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 11. 2. 2022

PŮLROK VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Obrázek - PŮLROK VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ     Ve školním roce 2021/22 jsme ve ŠD otevřeli 3 kroužky a zorganizovali pár projektových dnů. O kroužky byl, jako každý rok, velký zájem, hlavně o Vaření, které navštěvuje cca 40 dětí 2.-5. tříd. Ale ani Dovedné ruce a Sportovky nejsou pozadu, zde je po 30 dětech z 1.-5. ročníků. Kromě těchto aktivit se ŠD podílí na výzdobě společných prostor, nástěnek nebo oken. Dovedné ruce ještě vystavují své práce v prodejně Jihočeská drůbež (u Tesca).
Kroužky ve ŠD
Projektové dny
Výzdoba školy
Nástěnka JD

vyvěšeno od: 11. 2. 2022

Informace ke změně testování na školách

Obrázek - Informace ke změně testování na školách

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že dne 9. 2. 2022 vláda schválila několik mimořádných opatření. Pro školu jsou z toho nejdůležitější informace o ukončení screeningového testování...

Vláda schválila:
Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které ruší screeningové testování ve školách a testování zaměstnanců (ZDE)

vyvěšeno od: 26. 1. 2022

Lyžařské kurzy sedmých ročníků

Obrázek - Lyžařské kurzy sedmých ročníků

V neděli 9. ledna 2022 odjely děti ze 7.A a 7.B v doprovodu 3 pedagogů na lyžařský výcvik na Lipno nad Vltavou. O týden později 16. ledna odjely také děti ze 7.C a 7.D tentokrát směrem na Zadov.

vyvěšeno od: 24. 1. 2022

20. ročník celostátní soutěže "Komenský a my 2021 - 2022" - 5.C

Obrázek - 20. ročník celostátní soutěže     Ze třídy 5.C jsme odeslali do celostátní soutěže "Komenský a my 2021 - 2022" čtyři výtvarné práce. Pro páťáky bylo vypsáno téma "Do všech krajin světa! Daleké země a cesta tam a zpět." Ve školním (resp. třídním) si nejlépe vedla děvčata Natálie U., Adéla K., Anna Magdaléna Š. a Marie Š. Ve fotogalerii jsou jejich práce, které budou naši školu reprezentovat v této soutěži. Držme děvčatům palce!