vyvěšeno od: 26. 1. 2020

vyvěšeno od: 25. 1. 2020

Gympl roku 2019

Obrázek - Gympl roku 2019

Hlasování Gympl Roku je průzkumem mezi studenty a absolventy gymnázií v České republice, jak se jim na jejich gymnáziu studuje nebo studovalo.

Posouzení kvality školy z pohledu studentů a absolventů je i kritérium, podle kterého by se měli řídit budoucí studenti středních škol, nyní studenti základních škol.

Těm chceme projektem pomoci v jejich rozhodování, na jakou školu se přihlásit.
Text: gymplroku.cz

vyvěšeno od: 14. 1. 2020

Blížící se akce

Zápis do 1. tříd
Obrázek - Blížící se akce
Zápis do prvních tříd pro školní rok 2020/2021 se bude konat v budově Alešova, a to 3. a 4. dubna 2020

Přijímací zkoušky
Obrázek - Blížící se akce
Přijímací zkoušky na střední školy proběhnou 14. a 15. dubna.
Přijímací zkoušky na 8-letá gymnázia proběhnou 16. a 17. dubna.​
    Skotsko 2020
Obrázek - Blížící se akce
Základní škola a Gymnázium Vodňany uskuteční Expedici Skotsko 2020, v termínu 1.-10. září.

vyvěšeno od: 18. 12. 2019

Program Bez rizika

Obrázek - Program Bez rizika

V průběhu září a října 2019 jsme za podpory Jihočeského kraje, z dotačního programu pro rok 2019-Podpora prevence kriminality v Jihočeském kraji, uspořádali na Základní škole a Gymnáziu Vodňany čtyři programy všeobecné prevence s názvem Bez Rizika, reg. č. 454-02-006.

vyvěšeno od: 17. 12. 2019

Skotsko 2020

Obrázek - Skotsko 2020     Základní škola a Gymnázium Vodňany nabízí žákům a jejich blízkým Expedici Skotsko 2020, která se uskuteční 1.-10. září.
Během 4.000 km dlouhé cesty překonáme Hadriánův val i Kaledonský kanál, překvapí nás historický Edinburgh, rozlehlá vřesoviště a možná nás přivítají i tuleni. Nevynecháme ani jezero Loch Ness. Podíváme se na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis. Budete si moci vyzkoušet konverzaci s rodilými Brity a Skoty. Expedice bude nejen obohacením Vaší angličtiny, ale i historie, geografie a biologie.
Více informací zde.
Závazná přihláška.

vyvěšeno od: 27. 11. 2019

Zveme Vás na jarmark

Obrázek - Zveme Vás na jarmark

V sobotu, 30.11., bude probíhat již tradiční vánoční jarmark naší školy. Přípravy jsou v plném proudu, děti vyrábí ostošest.

Těšíme se na Vaší návštěvu a doufáme, že Vám naše výrobky udělají radost.

Bobřík informatiky

Obrázek - Bobřík informatiky     Bobřík informatiky je mezinárodní soutěž, která zkouší informatické myšlení žáků. Testové úlohy jsou otevřené na webu ibobr.cz a žáci si je tedy mohou znovu zkusit. Na konci testu, každý žák vidí získaný počet bodů a může si zpětně prohlédnou své odpovědi. Ke každé úloze je také připojený komentář s postupem řešení a s vysvětlením, jako souvislost měla úloha s informatikou.

vyvěšeno od: 21. 11. 2019

Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky

Obrázek - Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky

Základní škola a Gymnázium Vodňany pořádá v termínu prosinec 2019 – březen 2020 přípravné kurzy pro žáky 5. a 9. tříd základních škol k přijímacím zkouškám z matematiky a českého jazyka.
Rozpis kurzů naleznete zde.

vyvěšeno od: 21. 11. 2019

Kde všude se skrývá matematika

Obrázek - Kde všude se skrývá matematika

Tak se jmenovala akce na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, kde jsme navštívili přednášky  Flexagony, Matematické paradoxy, Procházka ostrovem poctivců a padouchů, Archimédovy stroje, Caesarova šifra, Optimalizace tvarů a kreslení grafů jedním tvarem. Většina přednášek byla uzpůsobena tak, aby ji byl schopen porozumět student nižšího gymnázia či druhého stupně základní školy.
Akce se nám líbila, dokonce si někteří z nás odnesli odměny za správné výpočty a logické uvažování ve formě sladkostí. Příští rok se určitě vypravíme znovu!

Mgr. Klára Hunešová

vyvěšeno od: 13. 11. 2019