vyvěšeno od: 21. 11. 2019

Kde všude se skrývá matematika

Obrázek - Kde všude se skrývá matematika

Tak se jmenovala akce na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, kde jsme navštívili přednášky  Flexagony, Matematické paradoxy, Procházka ostrovem poctivců a padouchů, Archimédovy stroje, Caesarova šifra, Optimalizace tvarů a kreslení grafů jedním tvarem. Většina přednášek byla uzpůsobena tak, aby ji byl schopen porozumět student nižšího gymnázia či druhého stupně základní školy.
Akce se nám líbila, dokonce si někteří z nás odnesli odměny za správné výpočty a logické uvažování ve formě sladkostí. Příští rok se určitě vypravíme znovu!

Mgr. Klára Hunešová

vyvěšeno od: 13. 11. 2019

Vánoční JARMARK

Obrázek - Vánoční JARMARK

vyvěšeno od: 11. 11. 2019

Bezva Den

Obrázek - Bezva Den     V úterý 1. října se dveře všech budov naší školy otevřely dokořán a uvnitř se pedagogové i žáci těšili na návštěvu rodičů a přátel školy. Byl totiž BezvaDen, den otevřených dveří.
Přálo nám i počasí, které do svého repertoáru zařadilo slunný a teplý den, takže mohly proběhnout všechny venkovní aktivity.

vyvěšeno od: 4. 11. 2019

Informace ke stávce

Obrázek - Informace ke stávce

Základní škola a Gymnázium Vodňany

ČMOS pracovníků školství vyhlásil na středu 6. 11. 2019 jednodenní stávku.

Odborová organizace naší školy projednala se zaměstnanci rozsah a formu připojení k této stávce. Většina zaměstnanců se ke stávce připojila.

Z tohoto důvodu bude škola  - Základní škola Alešova, Bavorovská a Výstavní mimo provoz, nebude probíhat výuka, školní družina nebude v provozu. Výuka bude pokračovat od čtvrtka 7. 11. 2019.

Výuka na gymnáziu bude probíhat podle rozvrhu.

Ve Vodňanech 4. 11. 2019
Mgr. Jarmila Rybáčková - Ředitelka školy
Mgr. Jana Vršecká - Předsedkyně odborové organizace

Důvod stávky.doc

vyvěšeno od: 23. 10. 2019

Logická olympiáda 2019

Obrázek - Logická olympiáda 2019     Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Naše škola se zúčastnila v kategoriích A (3.-5. třídy), B (6.-9. třídy + NG), C (žáci VG)

vyvěšeno od: 16. 10. 2019

Listopad 1989 očima Martina Mejstříka

Obrázek - Listopad 1989 očima Martina Mejstříka

Bývalý český politik, antikomunista, jeden z hlavních představitelů a organizátorů studentského hnutí, které se podílelo na rozpadu komunistického režimu v Československu v roce 1989.

Místo konání: Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod Vodňany (MEVPIS), Na Valše 207, Vodňany

vyvěšeno od: 15. 10. 2019

Týden knihoven

Obrázek - Týden knihoven

Co nás čeká? Proč tam jdeme? Bude nás to zajímat? Takové otázky padaly od žáků 2.C, když se dozvěděli, že mají jít na návštěvu do knihovny.

Při příchodu se nás přivítala usměvavá paní Martina Hronková.  Na začátku pěkně usadila děti a přečetla knihu Zuza v zahradách od Jany Šrámkové. Následovaly čtyři úkoly, které prověřily, jak dobře jsme příběh poslouchali a co jsme se zatím ve škole naučili. Na závěr jsme se dozvěděli, že po celý školní rok se můžou děti v knihovně účastnit motivační hry Lovci perel - za přečtené knížky budou sbírat perly, které v červnu mohou směnit za drobné odměny.

Návštěva se nám moc líbila. Děkujeme všem zaměstnancům knihovny, kteří se na přípravě podíleli a těšíme se na další příjemná setkání.

vyvěšeno od: 8. 10. 2019

Nejkrásnější Švýcarsko

Obrázek - Nejkrásnější Švýcarsko    Poznávací jazyková expedice nás letos zavedla do atraktivních míst Švýcarska. Projeli jsme 11 kantonů z 26 a nejvíce poznali kanton Wallis, který sousedí s Itálií. V zemi velehor, sýrů a čokolády jsme se snažili používat německý jazyk, který se žáci učí od 7. třídy. Rámcový program celého zájezdu byl připraven tak, aby žáci mohli uplatnit německý nebo anglický jazyk. Byli jsme obklopeni sněhem, rozsáhlými ledovci, vysokými horami a překrásnými průsmyky.

vyvěšeno od: 2. 9. 2019

Bezva Den

Obrázek - Bezva Den

vyvěšeno od: 13. 8. 2019