vyvěšeno od: 3. 4. 2017

Zábavný víceboj v Alešově ulici

Obrázek - Zábavný víceboj v Alešově ulici

Ve čtvrtek 16. března se žáci druhých tříd hned ráno převlékli do sportovního oblečení a s velkým očekáváním vyrazili se svými třídními učitelkami do tělocvičny.

vyvěšeno od: 2. 4. 2017

Jihočeský zvonek 2017

Obrázek - Jihočeský zvonek 2017

Školní kolo pěvecké soutěže na pobočkách Bavorovská a Výstavní proběhlo ve středu 22. 3. Sešla se plná hudebna zpěváčků i zdatnějších a ostřílených zpěváků. Všechny děti zpívaly s nadšením a radostí. Jako nejlepší určila tříčlenná porota výkony Kateřiny Jakubcové, Barbory Borovkové, Terezy Mrázové, Terezy Froydové a Veroniky Šimákové. Tato děvčata budou reprezentovat naši školu v okresní soutěži ve Strakonicích. Držme jim všichni palce.

vyvěšeno od: 2. 4. 2017

Masopustní úterý v 1.D

Obrázek - Masopustní úterý v 1.D    Děti si prohlédly prezentaci tradičních karnevalových masek z celého světa a masky si pak také vyrobily. Jak se jim to povedlo, to posuďte sami. Nakonec si užily i masopustní tancovačku.

vyvěšeno od: 30. 3. 2017

Výtvarná dílna

Obrázek - Výtvarná dílna

Dne 18.3.2017 se v rámci Dne otevřených dveří  uskutečnila na ZŠ Alešova výtvarná dílna. Dílna probíhala od 10,00 do 13,30 hodin a byla rozdělena na dvě části. V první části se účastníci seznámili se samotvrdnoucí hmotou. Vyráběli z ní výrobky s velikonoční tématikou. Nejoblíbenějším a nejčastějším výrobkem byla ovečka, která se všem účastníkům velice povedla.

vyvěšeno od: 30. 3. 2017

Vítání jara

Obrázek - Vítání jara     Dne 17.března 2017 se na ZŠG Vodňany uskutečnilo tradiční vítání jara. Děti z prvního stupně v Alešově ulici připravily před školu krátký program, který byl proložen několika společnými písněmi. Poté se všichni za zvuku řehtaček vydali k řece, kde byla Morana zapálena a vhozena do vody. Tato akce přilákala i obyvatele Vodňan.
Poděkování patří třídním učitelkám, paní učitelce Bukačové za výrobu Morany a paní učitelce Suchanové za hudební doprovod.
Za učitele prvního stupně H. Růžičková

vyvěšeno od: 23. 3. 2017

Pevnost Boyard

Obrázek - Pevnost Boyard     V pátek 17. března se žáci 5.D vydali na dobrodružství do daleké, ale známé pevnosti - pevnosti Boyard. Každý už někdy slyšel o tomto místě, plného dobrodružství, soutěžení, hádanek a hlavně zábavy. Žáci 5.D si vše vyzkoušeli na vlastní kůži a na konci je čekala zasloužená odměna.

vyvěšeno od: 13. 3. 2017

Dámský krejčí

Obrázek - Dámský krejčí     Po roce při příležitosti oslav 40leté existence gymnázia repríza našeho úspěšného divadelního představení Dámský krejčí. Přijďte si užít profesionální výkon dnes už z velké části absolventů vodňanského gymnázia a podpořit ho.

vyvěšeno od: 13. 3. 2017

Beseda s Annou Bolavou

Obrázek - Beseda s Annou Bolavou

Absolventka Gymnázia Vodňany a nositelka prestižní ceny za literaturu Magnesia Litera Anna Bolavá přijala pozvání na besedu, autorské čtení z románu Do tmy a následnou autogramiádu.

Více zde.

vyvěšeno od: 1. 3. 2017

Zápis do prvních tříd

Obrázek - Zápis do prvních tříd    Zápis do prvních tříd pro školní rok 2017/2018 se bude pro všechny součásti školy konat v budově Alešova, a to v pátek  7.4.2017 od  13.00  do 17.00 a v sobotu 8.4.2017 od 9.00 do 11.00

vyvěšeno od: 20. 2. 2017

Plavecký výcvik čtvrťáků

Obrázek - Plavecký výcvik čtvrťáků     V období od 30.11.2016 do 8.2.2017 se třídy 4.A, 4.B a 4.C zúčastnily plaveckého výcviku v Písku.