vyvěšeno od: 28. 6. 2022

Žáci vyrazili objevovat krásy Slovinska

Obrázek - Žáci vyrazili objevovat krásy Slovinska     Epidemie trochu polevila a povolila nám se v pozdním jaru vydat do Slovinska. Žáci od čtvrtého až devátého ročníku Základní školy a Gymnázia Vodňany se v pátek pozdě večer rozloučili se svými rodiči a pohodlně se usadili ve zbrusu novém autobuse. Po nočním přejezdu jsme se nasnídali a vylezli na jeden z nejvyšších skokanských můstků světa.

vyvěšeno od: 24. 6. 2022

Filmová noc – projekt bylo nás pět …. když 6. C spí ve škole

Obrázek - Filmová noc – projekt bylo nás pět …. když 6. C spí ve škole     Obrázek - Filmová noc – projekt bylo nás pět …. když 6. C spí ve škole     Obrázek - Filmová noc – projekt bylo nás pět …. když 6. C spí ve škole

vyvěšeno od: 20. 6. 2022

Krajské kolo rybářské olympiády

Obrázek - Krajské kolo rybářské olympiády

V úterý 14.6. se žák z 6.A Štěpán Moudrý zúčastnil krajského kola Rybářské olympiády, kterou pořádala Střední rybářská škola Vodňany. Olympiáda probíhala v prostorách Rybářské školy a soutěžilo se v několika disciplínách. Konkrétně to byl vědomostní test, poznávačka bentosu (organismy obývající břeh a dno vody), poznávačka ryb a na závěr lov ryb na rybníce ve Strpí.

Štěpán se z celkového počtu 28 soutěžících umístil na děleném 8. místě. V poznávačce ryb byl na děleném 1. místě s plným počtem bodů. Štěpán si odnesl odměny v podobě plakátů, knihy a dalších upomínkových předmětů.

vyvěšeno od: 20. 6. 2022

Výlet do Hopsária 3.B

Obrázek - Výlet do Hopsária 3.B

A přišlo pondělí 13.6., kdy jsme se místo do školy učit se, vydali společně se třídou 3.A do Českých Budějovic, užít si několik hodin skákání, řádění a legrace.

Naším cílem se stalo Hopsárium, kde na děti čekalo plno atrakcí, např. trampolíny, dopravní hřiště se spoustou šlapadel, klouzačky, prolézačky, střílny a různé nafukovací atrakce. Děti měly také možnost si koupit nějaké mlsání anebo suvenýr na památku.

Všichni si rozhodně výlet se svými spolužáky naplno užili a věřím, že se do Hospária budou rádi vracet.

Mgr. Alexandra Jedlisková

vyvěšeno od: 13. 6. 2022

Výlet Praha 5.C a 5.D

Obrázek - Výlet Praha 5.C a 5.D     Poslední květnový den jsme vyrazili na výlet do Prahy. Naším cílem bylo LETIŠTĚ Václava Havla, kde proběhla velmi zajímavá exkurze. Následně jsme se přesunuli k PRAŽSKÉMU HRADU a Nerudovou ulicí, dále přes Malostranské náměstí jsme došli až na Karlův most. Jak se nám líbilo, co jsme vše viděli.....si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

vyvěšeno od: 13. 6. 2022

Spolupráce v Pč se SOU Písek

Obrázek - Spolupráce v Pč se SOU Písek     V průběhu května a června proběhl ve spolupráci se SOU Písek workshop zaměřený na práci se dřevem. Během programu si žáci šestých a sedmých ročníků vytvořili malý výrobek. J. Straka

vyvěšeno od: 10. 6. 2022

Šesťáci na exkurzi v Protivíně

Obrázek - Šesťáci na exkurzi v Protivíně

Osmého června vyrazili žáci šestého ročníku v rámci Environmentální výchovy a osvěty do Protivína, kde absolvovali program zaměřený na život a význam včely medonosné.

Exkurzi organizoval pan učitel Straka, který ve zúčastněných třídách vyučuje přírodopis.
Program exkurze byl realizován na dvou stanovištích. V Městské galerii Kaplanka si žáci prohlédli výstavu zaměřenou na tradici včelařství v Protivíně.

Beseda se spisovatelem Hynkem Klimkem

Obrázek - Beseda se spisovatelem Hynkem Klimkem

V úterý se žáci 3.B vydali na besedu se spisovatelem Hynkem Klimkem. Pan spisovatel náš přivítal, představil sebe a svoje knihy a děti se mohly ponořit do světa různých strašidel a nadpřirozených bytostí.

Pan Klimek dětem vyprávěl všelijaké pověsti, hlavně ze Šumavy a různých částí Čech, ale v jeho příbězích jsme zavítali také například do Skotska nebo Vietnamu. V pověstech, se kterými nás seznámil, vystupovali draci, bezhlavá postava, třínohý jelen, kouzelná světélka a další tajuplné i strašidelné postavy. Kluci i holky byli ale stateční a vůbec se nebáli.

Na závěr besedy nám ukázal pan Klimek své knihy a prozradil dětem, že si je mohou vypůjčit také v naší městské knihovně ve Vodňanech. Beseda se nám líbila a žáci si odnášeli pěkný zážitek.

Alexandra Jedlisková, 3.B

Ekologický týden v 1.E

Obrázek - Ekologický týden v 1.E

V tomto týdnu plnili žáčci eko výzvy-sprchovat se do 2 minut, dojít do školy pěšky a další.

Jednou z vítězek byla Laurinka, která bydlí na Čavyni a domů opravdu došla pěšky. Vítězové si mohli vytvořit program jedné vyučovací hodiny podle svého přání. Děti si zvolily diskotéku.

Týden vyvrcholil exkurzí na Rumpold, která byla velmi zajímavá a dodala nám chuť k dalšímu třídění odpadu.

Den dětí ve 3.B

Obrázek - Den dětí ve 3.B     Konečně se žáci 3.B dočkali a přišel datum 1.6., na který se všichni těšili, ano Den dětí. A proč byl tak skvělý? No přece proto, že jsme se nemuseli učit a mohli si celý den hrát a prožít spoustu zábavy a pohybu.