vyvěšeno od: 10. 1. 2022

Online projektové dny programování

Obrázek - Online projektové dny programování

Zveme studenty na letošní první Online projektové dny programování, které jsou pořádány v součinnosti Fakulty strojní ČVUT v Praze a neziskové organizace Vzdělání budoucnosti.

IT workshopy se konají ve dnech 17. 1. – 22. 1. 2022. Kurzy budou probíhat ONLINE a jsou zcela ZDARMA.

Lekce jsou určeny primárně studentům ZŠ a SŠ/gymnázií, kteří mají zájem o „Vzdělání budoucnosti“ jako je IT a komunikace s PC. Vše bude probíhat pod dohledem zkušených pedagogů.
Více informací, registrace na lekce a druhy programovacích workshopů naleznete zde.

vyvěšeno od: 4. 1. 2022

Máme to na háčku

Obrázek - Máme to na háčku

V letošním školním roce byl na naší škole otevřen kroužek háčkování. Sedmnáct odvážných chlapců a dívek od první do páté třídy se v říjnu pustilo do „boje“ s háčkem v ruce.

Zpočátku to nebyla věc vůbec snadná. Jako u každé dovednosti musí se začít od základů. Učíme se vytvořit smyčku, objevujeme, jak uháčkovat řetízek, a snažíme se, aby bylo jedno uháčkované očko jako druhé. Jednoznačně nejtěžším úkolem všech začátečníků je naučit se držet háček a přízi takovým způsobem, aby háčkovali plynule a správně.

vyvěšeno od: 3. 1. 2022

Testování dětí a žáků od 3.1.2022

Obrázek - Testování dětí a žáků od 3.1.2022

Vážení rodiče,
upozorňujeme na změny v organizaci screeningového testování dětí a žáků v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví s účinností od 3.1.2022. Nové opatření ruší a nahrazuje mimořádné opatření č.j. MZDR 14600/2021-20/MIN/KAN ze dne 27.10.2021 o testování ve školách a školských zařízeních.

ZŠ Bavorovská Gymnázium
vyvěšeno od: 24. 12. 2021

Předvánoční dílny ve vodňanském gymnáziu

Obrázek - Předvánoční dílny ve vodňanském gymnáziu

Milým překvapením bylo pro žáky 5.C a 5.D pozvání na předvánoční (nejen) čtenářské dílny.

Poslední školní den roku 2021 jsme se tedy vydali na gymnázium, kde pro nás studenti spolu s paní učitelkou Mgr. Zdenkou Vavruškovou PhD. připravili zajímavý program.

Žáci si mohli vyrobit papírovou dárkovou krabičku, trochu si pohrát při Dobble hře s vánoční tématikou, popř. si procvičit svůj postřeh skládáním drobných puzzlů.

vyvěšeno od: 11. 12. 2021

Informace k možnosti PCR testování dne 13. prosince 2021

Obrázek - Informace k možnosti PCR testování dne 13. prosince 2021     Dne 13. prosince 2021 proběhne antigenní testování na onemocnění covid-19. Žáci Základní školy a Gymnázia Vodňany, kteří budou mít tento antigenní test pozitivní, mají možnost podstoupit za přítomnosti zákonného zástupce PCR test ze slin přímo ve škole (v době od 8:30-9:30 hod.). Tento test bude následně odeslán do laboratoře a výsledek testovaný obdrží formou SMS na uvedený kontaktní telefon.

vyvěšeno od: 10. 12. 2021

4.C tvoří a zdobí

Obrázek - 4.C tvoří a zdobí

Děti ze 4. C se zapojily do výzdoby společných prostor u nás ve škole. Celé tvoření probíhalo v rámci skupinové práce, kdy děti mezi sebou spolupracovaly a pomáhaly si. Každá skupina měla za úkol něco jiného: malování a lepení sněhuláka, balení imaginárních dárečků, tvoření bílých řetězů a vystřihávání a lepení vloček. Celou kompozici si můžete prohlédnout na fotografii. Všichni máme z odvedené práce radost a snad to potěší i ostatní.

Za 4. C L. Křenková

vyvěšeno od: 9. 12. 2021

PF 2022

Obrázek - PF 2022

vyvěšeno od: 6. 12. 2021

Informace ke karanténě

vyvěšeno od: 6. 12. 2021

Setkání s Mikulášem

Obrázek - Setkání s Mikulášem

Vpátek 3.12. se na školním dvoře naší školy v Alešově ulici uskutečnila netradiční MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA, kde nechyběli ani andělé a čerti. Program pro žáky 1. a 4. tříd připravili jejich spolužáci z9.A, 9.B a 9.C. Žáciprvního stupně si pro sv. Mikuláše a jeho andělský doprovod připravili krátké pásmo vánočních písní a čerti dohlíželi na plynulý průběh celého představení. Všem aktérům, pořadatelům i žákůmúčastníků tím to moc děkuji za dobře odvedenou práci i navození předvánoční nálady, která ten den prostupovala celou školou.

Iva Bukačová

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 3. 12. 2021

Podzimní pozdrav z družinové Výstavky

Obrázek - Podzimní pozdrav z družinové Výstavky

Zima pomalu klepe na dveře, tak jsme se rozhodli, že zavzpomínáme, co nám podzim pěkného přinesl. Abychom to měli u školy krásně podzimní, udělali jsme sbírku dýní, kterých se nám sešel pěkný počet. Děkujeme rodičům za poskytnutí přebytků ze zahrady. Dokonce se nám podařilo i dvě vypěstovat na školní zahradě. Na podzim jsme sklidili ještě pár jahod, celer, cibuli a spoustu mrkve.