vyvěšeno od: 22. 2. 2019

5.C opět soutěží

Obrázek - 5.C opět soutěží

Několik povedených výkresů zasíláme na výtvarnou soutěž s názvem "Můj sen o létání". Dále máme rozpracované práce na téma "Chemie kolem nás".
A tak jako v loňském roce, i letos jsme se přihlásili do internetové soutěže Mladý záchranář. Sestavili jsem dva pětičlenné týmy, které po dobu dvou měsíců budou plnit různé úkoly s tématikou, jak se chovat v době mimořádných událostí. Poté bude vyhlášeno 6 nejlepších týmů z celého Jihočeského kraje. Věříme, že budeme stejně úspěšní jako v loňském roce a postoupíme do finále v Českých Budějovicích.
Držte nám palce!

vyvěšeno od: 21. 2. 2019

Šachový kroužek

Obrázek - Šachový kroužek     Šachová výuka, kterou trpělivě provádí náš šachový oddíl na šachových kroužcích ve vodňanských základních školách, pokračovala začátkem kalendářního roku napínavým turnajem, který se hrál systémem každý s každým, na sedm kol s časem 2x15 minut na každou partii s přidáváním 5 vteřin za každý provedený tah.

vyvěšeno od: 15. 2. 2019

Návštěva z Městské Galerie

Obrázek - Návštěva z Městské Galerie     Do naší družiny ve Výstavní ulici přišla ředitelka Městské Galerie paní Jitka Velková. Přišla seznámit děti s novou výstavou o Slovanech. Přinesla dětem ukázat vzorky nástrojů, oblečení, šperků... Děti se o vše živě zajímaly a tak jsme strávili s paní Velkovou příjemnou hodinu.
Jarmila Chánová

vyvěšeno od: 9. 2. 2019

Družina ve Výstavce

Obrázek - Družina ve Výstavce    Školní družina ve Výstavní ulici celoročně vystavuje své práce ve vodňanské prodejně Jihočeská drůbež. Nástěnky s dětmi každý měsíc dělá a připravuje paní vychovatelka Jarmila Chánova. Aktuální obrázky jsou na téma Masopust.

ZŠ Bavorovská Gymnázium
vyvěšeno od: 9. 2. 2019

Novinka na školním jídelníčku

Obrázek - Novinka na školním jídelníčku

Pracovnice školní jídelny si pro Vás tento pátek připravily holandský řízek, který ale nebyl jen tak obyčejný.
Paní kuchařky ho uvařily z kvalitního masa z třeboňského kapra, které je speciální technologií zbavené kostí a kůže.
Protože ryby jsou velmi zdravé, snažíme se Vám je nabídnout na různé způsoby. Toto kapří maso máme poprvé,  proto jsme ho ještě doplnily vepřovým masem a sýrem. Možná jste ani nepoznali, že jste měli k obědu rybu.
Budeme se těšit na Vaši odezvu – jestli Vám řízek chutnal a jestli ho máme uvařit znovu.
Kolektiv pracovnic ŠJ

vyvěšeno od: 8. 2. 2019

Co je to Sladovna? Kde ji najdeme?

Obrázek - Co je to Sladovna? Kde ji najdeme?

No, je to otevřený kulturní prostor, kde se pořádají zážitkové výstavy především pro rodiny s dětmi. Nachází se v historickém centru města Písek.

vyvěšeno od: 6. 2. 2019

Kurz Maxík pro předškoláky v plném proudu

Obrázek - Kurz Maxík pro předškoláky v plném proudu     Na osm desítek předškoláků již zasedlo do školních lavic. Umožnil jim to stimulační kurz Maxík, který právě pro předškoláky a jejich rodiče zdarma pořádá ZŠG Vodňany na všech svých budovách, kam od září prvňáčci zamíří.

Výsledky celostátních srovnávacích testů SCIO

Obrázek - Výsledky celostátních srovnávacích testů SCIO     ZŠG Vodňany se zapojila do testování čtenářské a matematické gramotnosti osmých tříd, které bude mít pokračování ještě před koncem školního roku.
Dále se naše škola zúčastnila i srovnávacích testů devátých tříd, a to v obecných studijních předpokladech, matematice, českém jazyce a anglickém jazyce. Do jednotlivých testů se zapojilo okolo 550 škol s téměř 18 000 žáky.

Maškarní bál

vyvěšeno od: 5. 2. 2019

Konečně napadl sníh!

Obrázek - Konečně napadl sníh!    Už to vypadalo, že se pořádné sněhové nadílky ve Vodňanech snad nedočkáme. Ale nedělní únorové ráno dětem přineslo krásné bílé překvapení.... Toho jsme museli využít hned v pondělí ve školní družině a samozřejmě jak jinak, než stavěním sněhuláků a pořádnou koulovačkou...