vyvěšeno od: 23. 10. 2019

Logická olympiáda 2019

Obrázek - Logická olympiáda 2019     Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Naše škola se zúčastnila v kategoriích A (3.-5. třídy), B (6.-9. třídy + NG), C (žáci VG)

vyvěšeno od: 16. 10. 2019

Listopad 1989 očima Martina Mejstříka

Obrázek - Listopad 1989 očima Martina Mejstříka

Bývalý český politik, antikomunista, jeden z hlavních představitelů a organizátorů studentského hnutí, které se podílelo na rozpadu komunistického režimu v Československu v roce 1989.

Místo konání: Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod Vodňany (MEVPIS), Na Valše 207, Vodňany

vyvěšeno od: 15. 10. 2019

Týden knihoven

Obrázek - Týden knihoven

Co nás čeká? Proč tam jdeme? Bude nás to zajímat? Takové otázky padaly od žáků 2.C, když se dozvěděli, že mají jít na návštěvu do knihovny.

Při příchodu se nás přivítala usměvavá paní Martina Hronková.  Na začátku pěkně usadila děti a přečetla knihu Zuza v zahradách od Jany Šrámkové. Následovaly čtyři úkoly, které prověřily, jak dobře jsme příběh poslouchali a co jsme se zatím ve škole naučili. Na závěr jsme se dozvěděli, že po celý školní rok se můžou děti v knihovně účastnit motivační hry Lovci perel - za přečtené knížky budou sbírat perly, které v červnu mohou směnit za drobné odměny.

Návštěva se nám moc líbila. Děkujeme všem zaměstnancům knihovny, kteří se na přípravě podíleli a těšíme se na další příjemná setkání.

vyvěšeno od: 8. 10. 2019

Nejkrásnější Švýcarsko

Obrázek - Nejkrásnější Švýcarsko    Poznávací jazyková expedice nás letos zavedla do atraktivních míst Švýcarska. Projeli jsme 11 kantonů z 26 a nejvíce poznali kanton Wallis, který sousedí s Itálií. V zemi velehor, sýrů a čokolády jsme se snažili používat německý jazyk, který se žáci učí od 7. třídy. Rámcový program celého zájezdu byl připraven tak, aby žáci mohli uplatnit německý nebo anglický jazyk. Byli jsme obklopeni sněhem, rozsáhlými ledovci, vysokými horami a překrásnými průsmyky.

vyvěšeno od: 2. 9. 2019

Bezva Den

Obrázek - Bezva Den

vyvěšeno od: 13. 8. 2019

Vodácké kurzy 2019

Obrázek - Vodácké kurzy 2019

Tak jako každý rok i letos završily deváté ročníky naší školy školní docházku účastí na vodáckém kurzu. Každá z budov tráví kurz odlišným způsobem. Devítky z budovy Alešova se přemisťují po řece, takže každou noc tráví jinde. Devítky z budovy Bavorovská se učí začátky vodáctví na Lipenské přehradě a na závěr kurzu splouvají Vltavu. Přečtěte si o průběhu kurzů a také o zážitcích:

vyvěšeno od: 13. 8. 2019

Osmáci na cykláku

Obrázek - Osmáci na cykláku

Kopce, kopce a zas jen kopce. Tak jsme my, žáci osmých tříd, po většinu času vnímali průběh našeho pětidenního cyklistického kurzu. Letos jsme se od základny v Alešově ulici vydali autobusem na Šumavu do Přední Výtoně.

vyvěšeno od: 25. 7. 2019

Vítězové Čtenářského souboje v Jihočeském divadle

Obrázek - Vítězové Čtenářského souboje v Jihočeském divadle

Návštěva divadla jako hlavní cena. Přesně takovou odměnu si „odnesli“ vítězové všech kategorií Čtenářského souboje pořádaného MAS Vodňany. V pátek 7. června jsem se s nimi i já jako doprovod dětí z budovy Alešova vydala objednaným autobusem směr Bavorov a pak České Budějovice. Výletu se účastnila vždy pětičlenná vítězná družstva, kromě dětí ze 4., 6. a 8. třídy ZŠA to byly i děti z budovy Bavorovská a z Bavorova.

vyvěšeno od: 30. 6. 2019

Poznávací jazyková expedice - Švýcarsko se uskuteční

Obrázek - Poznávací jazyková expedice - Švýcarsko se uskuteční

Odjezd 21. září ve večerních hodinách.
Více informací o zájezdu zde.

vyvěšeno od: 21. 6. 2019

Školní jídelna Alešova ve školním roce 2018/2019

Obrázek - Školní jídelna Alešova ve školním roce 2018/2019     V aktuálním školním roce jsme pro naše strávníky zařadili do jídelníčků více jak třicet nových receptur. Žáci díky tomu mohli ochutnat i méně používané potraviny (Merlík chilský, kanadské brusinky, kokosové mléko, aj.).