Družina - aktuálně

vyvěšeno od: 27. 9. 2017

Cyklistický kurz

Obrázek - Cyklistický kurz     V pondělí se 8. D a 8. C sešly na vlakovém nádraží. Jeli jsme do Volar. Když jsme přijeli do Volar, tak jsme došli k našemu hotelu, který se jmenuje Hotel Chata. Poté nám učitelé rozdali pokoje, buď po dvou, po třech nebo po čtyřech. Chvíli potom přijela dodávka s našimi koly. Odpoledne jsme vyjeli na kole, dojeli jsme až na Stožeckou skálu a ke Stožecké kapli. Když jsme přijeli do hotelu, tak jsme si dali večeři a měli dvě hodiny volna, pak jsme museli jít spát. Druhý den jsme vyjeli na celodenní vyjížďku, až do Českých Žlebů . Třetí den jsme vyjeli opět na celodenní vyjížďku. Poslední den jsme už jen uklízeli a dávali pokoje do pořádku. Přibližně kolem 10:30 hodin jsme nakládali kola do dodávky a připravovali se k odjezdu do Vodňan. Tam pan učitel Kubelka vykřikl: ‚‚ROZCHOD“ a mohli jsme jít domů. Cykloturistický kurz se mi líbil a podle mě to bylo lepší než nějaký tábor. Erik

vyvěšeno od: 23. 9. 2017

Turistický kurz 6.C + 6.D

Obrázek - Turistický kurz 6.C + 6.D

Na začátku školního roku měli žáci šestých ročníků naplánovaný turistický kurz. Letošní šesťáci mají nové kolektivy a tak se kurz nesl v duchu poznávání se. Při cestování se nám nevyhnuly výluky, ale vše jsme zvládli. Na hotelu na nás čekala příjemná obsluha a luxusní jídla. Počasí bylo přímo turistické, žádné horko ani zima. Všichni žáci zaslouží pochvalu, že se v přírodě i na hotelu chovali slušně a že prošli všechny trasy. Někteří překonali sami sebe a toho si cením nejvíce. Děkuji Dáše Šmídové a Hance Průchové za spolupráci při kurzu.

vyvěšeno od: 22. 6. 2017

Indiánské léto

Obrázek - Indiánské léto

Předprázdninové období jsme ve ŠD využili k tomu, abychom se aspoň na chvíli proměnili v indiány a zažili nemalé dobrodružství. Ve čtvrtek 15. 6. jsme se sešli hned po vyučování ve svých družinách a řekli si základní informace a poté společně na školním paloučku.

vyvěšeno od: 7. 6. 2017

Vyhlášení studentské odborné činnosti - Nadace města Vodňan

Obrázek - Vyhlášení studentské odborné činnosti - Nadace města Vodňan

V úterý 23. května došlo v prostorách Městského muzea a galerie k vyhlášení 18. kola soutěže ve zpracování témat studentské a žákovské odborné činnosti, kterou vyhlašuje Nadace města Vodňan. Této soutěže se pravidelně zúčastňují i žáci ze základní školy v Bavorovské ulici.

vyvěšeno od: 5. 6. 2017

Putování filmovou krajinou 2017

Obrázek - Putování filmovou krajinou 2017

Městský úřad ve Strakonicích, odbor Životního prostředí, každoročně vyhlašuje ekologickou soutěž, v jejímž závěru jsou vyhodnocené třídní kolektivy odměněny dvoudenním poznávacím zájezdem.

V letošním roce se třída 7. D ze Základní školy a Gymnázia ve Vodňanech soutěže zúčastnila a vyhrála.

vyvěšeno od: 29. 4. 2017

Projekt Námořníci

Obrázek - Projekt Námořníci

V pondělí 10. dubna 2017 se žáci 7. C na tři hodiny proměnili v piráty a námořníky. V rámci výuky zeměpisných objevů se zúčastnili tříhodinového projektu na téma Námořníci. Převlékli se do námořnických triček, na hlavu nasadili čepice a šátky, oči si překryli černou páskou a pustili se do práce. Nejprve se rozdělili do čtyř skupin a každá skupina si vylosovala svého kapitána. Pak už následovaly různé úkoly, které ve skupinách musely splnit, aby získali výborné hodnocení. Sami žáci zhodnotili projekt takto:

vyvěšeno od: 29. 4. 2017

Souboj čtenářů 2017

Obrázek - Souboj čtenářů 2017

10. dubna 2017 proběhlo online kolo soutěže Souboj čtenářů 2017, kterou pořádá Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

Záludné otázky prověřovaly, jak soutěžící třídy porozuměly textu a jak znají obsah určených knih. Za úplné a dokonalé zodpovězení všech 25 otázek bylo možné získat až 93 bodů. Někteří soutěžící i letos prokázali skutečně přesné znalosti, velká pochvala patří všem zúčastněným kolektivům i paní učitelkám.

vyvěšeno od: 2. 4. 2017

Jihočeský zvonek 2017

Obrázek - Jihočeský zvonek 2017

Školní kolo pěvecké soutěže na pobočkách Bavorovská a Výstavní proběhlo ve středu 22. 3. Sešla se plná hudebna zpěváčků i zdatnějších a ostřílených zpěváků. Všechny děti zpívaly s nadšením a radostí. Jako nejlepší určila tříčlenná porota výkony Kateřiny Jakubcové, Barbory Borovkové, Terezy Mrázové, Terezy Froydové a Veroniky Šimákové. Tato děvčata budou reprezentovat naši školu v okresní soutěži ve Strakonicích. Držme jim všichni palce.

vyvěšeno od: 2. 4. 2017

Masopustní úterý v 1.D

Obrázek - Masopustní úterý v 1.D    Děti si prohlédly prezentaci tradičních karnevalových masek z celého světa a masky si pak také vyrobily. Jak se jim to povedlo, to posuďte sami. Nakonec si užily i masopustní tancovačku.

vyvěšeno od: 23. 3. 2017

Pevnost Boyard

Obrázek - Pevnost Boyard     V pátek 17. března se žáci 5.D vydali na dobrodružství do daleké, ale známé pevnosti - pevnosti Boyard. Každý už někdy slyšel o tomto místě, plného dobrodružství, soutěžení, hádanek a hlavně zábavy. Žáci 5.D si vše vyzkoušeli na vlastní kůži a na konci je čekala zasloužená odměna.