Družina - aktuálně

vyvěšeno od: 19. 10. 2022

EVVO kurz Stožec

Obrázek - EVVO kurz Stožec

Žáci 7.C a 7.D vyjeli první týden v říjnu vlakem na Enviromentální kurz do Stožce. Pro žáky bylo připraveno několik výukových programů, které se rozložily do tří dnů a ve volném čase na žáky čekaly výlety po šumavské krajině. Žáci se z kurzu vrátili spokojení a doufáme, že si odnesli spoustu nových poznatků a zážitků.
Za pedagogický dozor J. Straka a L. Filip.

vyvěšeno od: 14. 10. 2022

Vlastivěda v 5.C

Obrázek - Vlastivěda v 5.C

Dnes jsme neměli běžnou vyučovací hodinu. Hráli jsme „Divadlo“.

Scénky z české historie. Děti si pro dramatizaci vybraly události z dějin naší země a velmi úspěšně a zdařile sehrály například husitskou bitvu, nebo zavraždění panovníka ve Staré Boleslavi. Všichni si dnes svá vystoupení užili.

Mgr. Jana Kovářová

vyvěšeno od: 12. 10. 2022

Žáci z 9. tříd sázeli stromy

Obrázek - Žáci z 9. tříd sázeli stromy

Ve středu 5. října 2022 se žáci 9.C a 9.D ZŠG Vodňany vydali kousek za Vodňany směrem na Loucký mlýn, aby vysadili 27 nových stromů.

O nápadu na zasázení stromků jsme ve třídě hovořili již v červnu. Místo jsme měli vyhlédnuté, ale netušili jsme, zda se na něm může sázet. Bylo nutné kontaktovat majitele, v tomto případě správce pozemku, Povodí Vltavy. Oslovili jsme tedy Povodí Vltavy s prosbou o vyjádření, návrhem výsadby a orientačním rozpočtem. Náš „případ“ byl přidělen panu Hronovi a ten nám v srpnu sdělil milou zprávu, že organizace s výsadbou souhlasí.

vyvěšeno od: 11. 10. 2022

BESIP v Hopsáriu

Obrázek - BESIP v Hopsáriu     Na pátek 7.10.2022 se těšily všechny děti z 1.E. Tento den se měl uskutečnit výlet do Hopsária v Českých Budějovicích. Nejelo se tam jen „hopsat“, ale také se trochu učit. Součástí návštěvy byla výuka dopravní výchovy. Třída dostala svoji instruktorku, která děti proškolila v teorii dopravní výchovy.

vyvěšeno od: 15. 9. 2022

Turistický kurz Šumava

Obrázek - Turistický kurz Šumava     Druhý školní týden se žáci tříd 6.C a 6.D vypravili objevovat krásy Šumavy v oblasti Povydří. Díky velmi proměnlivému počasí se hodily sluneční brýle i pláštěnky. Celý pobyt se nesl v duchu pěší turistiky a od toho se také odvíjely veškeré výlety.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 29. 6. 2022

MasterChef ve ŠD

Obrázek - MasterChef ve ŠD     Je už tradicí, že na konci školního roku pořádá družina na ZŠ -Bavorovská závěrečnou společnou akci na určité téma. Po pirátech, indiánech, různých olympiádách a dalších jsme se jednoznačně shodly a zvolily téma, které všechny opravdu bavilo. O kroužek Vaření byl největší zájem a tak vznikl "MasterChef ŠD".

vyvěšeno od: 24. 6. 2022

Filmová noc – projekt bylo nás pět …. když 6. C spí ve škole

Obrázek - Filmová noc – projekt bylo nás pět …. když 6. C spí ve škole     Obrázek - Filmová noc – projekt bylo nás pět …. když 6. C spí ve škole     Obrázek - Filmová noc – projekt bylo nás pět …. když 6. C spí ve škole

vyvěšeno od: 13. 6. 2022

Výlet Praha 5.C a 5.D

Obrázek - Výlet Praha 5.C a 5.D     Poslední květnový den jsme vyrazili na výlet do Prahy. Naším cílem bylo LETIŠTĚ Václava Havla, kde proběhla velmi zajímavá exkurze. Následně jsme se přesunuli k PRAŽSKÉMU HRADU a Nerudovou ulicí, dále přes Malostranské náměstí jsme došli až na Karlův most. Jak se nám líbilo, co jsme vše viděli.....si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

vyvěšeno od: 13. 6. 2022

Spolupráce v Pč se SOU Písek

Obrázek - Spolupráce v Pč se SOU Písek     V průběhu května a června proběhl ve spolupráci se SOU Písek workshop zaměřený na práci se dřevem. Během programu si žáci šestých a sedmých ročníků vytvořili malý výrobek. J. Straka

vyvěšeno od: 10. 6. 2022

Šesťáci na exkurzi v Protivíně

Obrázek - Šesťáci na exkurzi v Protivíně

Osmého června vyrazili žáci šestého ročníku v rámci Environmentální výchovy a osvěty do Protivína, kde absolvovali program zaměřený na život a význam včely medonosné.

Exkurzi organizoval pan učitel Straka, který ve zúčastněných třídách vyučuje přírodopis.
Program exkurze byl realizován na dvou stanovištích. V Městské galerii Kaplanka si žáci prohlédli výstavu zaměřenou na tradici včelařství v Protivíně.