vyvěšeno od: 31. 10. 2018

Logická olympiáda

Obrázek - Logická olympiáda     Během měsíce října probíhala nejen na naší škole, ale v celé republice, soutěž s názvem "Logická olympiáda". Někteří naši žáci se probojovali do krajského semifinále, které se bude konat v pátek 2. listopadu v Českých Budějovicích, všem držíme palce.
Postupující žáci.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 19. 10. 2018

Bramborobraní

Obrázek - Bramborobraní     Školní rok už se dávno rozjel na plné obrátky a v říjnu konečně i školní družina, s ní spojené kroužky a různé akce. Takovou první větší akcí, která ve ŠD proběhla, bylo tzv. BRAMBOROBRANÍ.

vyvěšeno od: 12. 10. 2018

Klub zábavné logiky je v plném proudu

Obrázek - Klub zábavné logiky je v plném proudu     Na naší škole již druhý rok po sobě probíhá po vyučování "Klub zábavné logiky a deskových her". Žáci prvního stupně pracují s Lego stavebnicí a pomocí programu WeDo, uvádějí své výtvory do pohybu.

vyvěšeno od: 8. 10. 2018

BezvaDen v Základní škole a Gymnáziu Vodňany

Obrázek - BezvaDen v Základní škole a Gymnáziu Vodňany

Rodiče, přátelé a příznivci naší školy měli dne 4. října možnost přijít se svými dětmi strávit příjemné odpoledne naplněné různorodými aktivitami, které spolu se žáky připravili pedagogové ve všech budovách školy.

vyvěšeno od: 8. 10. 2018

Turistický kurz 6.DE

Obrázek - Turistický kurz 6.DE     Na začátku nového školního roku čekal žáky obou 6. ročníků turistický a zároveň adaptační kurz na Šumavě ve dnech 10. – 12. září.

vyvěšeno od: 5. 10. 2018

Exkurze do Prahy

Obrázek - Exkurze do Prahy     59 žáků naší školy s učitelským dozorem mělo ve středu 3.10. namířeno do Prahy. Cesta vedla na Hrad na dvě výstavy – Doteky státnosti a Stráž na Hradě pražském.

vyvěšeno od: 26. 9. 2018

ADAPTAČNÍ DEN PRVŇÁKŮ

Obrázek - ADAPTAČNÍ DEN PRVŇÁKŮ

Jsme ve škole jen několik týdnů, poznáváme nové prostředí, nové kamarády, začínáme se učit počítat i číst. Aby naše adaptace na školní docházku byla co nejjednodušší, zúčastnili jsme se kurzu pro žáky 1.C a 1.D ve Stožicích. Na celý den jsme se proměnili na indiány a vyráběli indiánské čelenky, malovali na trička, učili se píseň o indiánech a nechyběly ani indiánské válečné barvy na tváři. Indiáni závodili na rychlost, hráli si s padákem, zjišťovali, kdo je silnější při přetahování lanem. Odměnou nám bylo hledání sladkého pokladu. Ani se nám nechtělo domů, když pro nás přijeli rodiče.

vyvěšeno od: 22. 9. 2018

Středoškolský pohár v lehké atletice

Obrázek - Středoškolský pohár v lehké atletice

V úterý 18. září 2018 se zúčastnili studenti Základní školy a Gymnázia Vodňany okresního kola středoškolského atletického poháru v Blatné.

Závodníkům a závodnicím se dařilo zlepšovat osobní rekordy a dosahovat velmi pěkných výsledků.

Fotografie a umístění zde.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 21. 9. 2018

Konec školního roku ve ŠD

Obrázek - Konec školního roku ve ŠD     21. června jsme pro děti ze ŠD v Bavorovské připravili zábavné odpoledne. Tentokrát pod názvem "Vzhůru na palubu". Na školním paloučku si děti vyrobily pirátská trička, čepice a dalekohledy. Takto připraveni „na palubu“ jsme přivítali rodiče, kteří si přišli navečer se svými piráty opékat špekáčky. Večer čekalo děti ještě hledání pokladu a tolik očekávané spaní ve školní tělocvičně.

vyvěšeno od: 15. 9. 2018

Slavnostní otevření atletického oválu

Obrázek - Slavnostní otevření atletického oválu

V úterý 11. září proběhlo okresní kolo atletického čtyřboje a zároveň byl slavnostně otevřen atletický ovál v areálu školy na Bavorovské ulici. Osobností, která salvnostně otevřela atletickou dráhu, byl český reprezentanta ve víceboji Adam Sebastian Helcelet.
Výsledky atletického čtyřboje a fotografie najdete níže.