vyvěšeno od: 19. 11. 2018

vyvěšeno od: 15. 11. 2018

Okresní kolo florbalového turnaje

Obrázek - Okresní kolo florbalového turnaje

Dne 14. 11. 2018 ZŠ a Gymnázium Vodňany uspořádalo společně s AŠSK okresní kolo florbalu pro ZŠ v kategorii III – mladší žáci.
Florbalisté z Vodňan se po vítězství v základní skupině umístili až na 7. místě ze 14 družstev okresu v kategorii mladších žáků.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 13. 11. 2018

Aktivity ŠD za měsíc říjen

Obrázek - Aktivity ŠD za měsíc říjen

Papoušci
Ve velké tělocvičně nás navštívili papoušci různých barev, velikostí a původu. Děti si mohly některé pohladit nebo nakrmit. Jako bonus jsme viděli ochočené opičky.

vyvěšeno od: 31. 10. 2018

Logická olympiáda

Obrázek - Logická olympiáda     Během měsíce října probíhala nejen na naší škole, ale v celé republice, soutěž s názvem "Logická olympiáda". Někteří naši žáci se probojovali do krajského semifinále, které se bude konat v pátek 2. listopadu v Českých Budějovicích, všem držíme palce.
Postupující žáci.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 19. 10. 2018

Bramborobraní

Obrázek - Bramborobraní     Školní rok už se dávno rozjel na plné obrátky a v říjnu konečně i školní družina, s ní spojené kroužky a různé akce. Takovou první větší akcí, která ve ŠD proběhla, bylo tzv. BRAMBOROBRANÍ.

vyvěšeno od: 12. 10. 2018

Klub zábavné logiky je v plném proudu

Obrázek - Klub zábavné logiky je v plném proudu     Na naší škole již druhý rok po sobě probíhá po vyučování "Klub zábavné logiky a deskových her". Žáci prvního stupně pracují s Lego stavebnicí a pomocí programu WeDo, uvádějí své výtvory do pohybu.

vyvěšeno od: 8. 10. 2018

BezvaDen v Základní škole a Gymnáziu Vodňany

Obrázek - BezvaDen v Základní škole a Gymnáziu Vodňany

Rodiče, přátelé a příznivci naší školy měli dne 4. října možnost přijít se svými dětmi strávit příjemné odpoledne naplněné různorodými aktivitami, které spolu se žáky připravili pedagogové ve všech budovách školy.

vyvěšeno od: 8. 10. 2018

Turistický kurz 6.DE

Obrázek - Turistický kurz 6.DE     Na začátku nového školního roku čekal žáky obou 6. ročníků turistický a zároveň adaptační kurz na Šumavě ve dnech 10. – 12. září.

vyvěšeno od: 5. 10. 2018

Exkurze do Prahy

Obrázek - Exkurze do Prahy     59 žáků naší školy s učitelským dozorem mělo ve středu 3.10. namířeno do Prahy. Cesta vedla na Hrad na dvě výstavy – Doteky státnosti a Stráž na Hradě pražském.

vyvěšeno od: 26. 9. 2018

ADAPTAČNÍ DEN PRVŇÁKŮ

Obrázek - ADAPTAČNÍ DEN PRVŇÁKŮ

Jsme ve škole jen několik týdnů, poznáváme nové prostředí, nové kamarády, začínáme se učit počítat i číst. Aby naše adaptace na školní docházku byla co nejjednodušší, zúčastnili jsme se kurzu pro žáky 1.C a 1.D ve Stožicích. Na celý den jsme se proměnili na indiány a vyráběli indiánské čelenky, malovali na trička, učili se píseň o indiánech a nechyběly ani indiánské válečné barvy na tváři. Indiáni závodili na rychlost, hráli si s padákem, zjišťovali, kdo je silnější při přetahování lanem. Odměnou nám bylo hledání sladkého pokladu. Ani se nám nechtělo domů, když pro nás přijeli rodiče.