vyvěšeno od: 27. 9. 2021

„HIROMI HOUSE“ - 5.C ve vodňanské synagóze

Obrázek - „HIROMI HOUSE“ - 5.C ve vodňanské synagóze

Výstavu „Hiromi house“ manželů H. a P. Janštových  naše třída pojala jako tvůrčí setkání s nejstručnější formou poezie na světě – japonským haiku. Synagógu zaplnily obrazy a poezie od japonské autorky Hiromi. A právě prolínání obrazů s poezií, kdy si každý žák mohl vyzkoušet, jak se haiku tvoří, a zároveň si vybrat obraz, který ho nejvíce zaujal, se stalo velkým zážitkem.

Aktuality Pro rodiče a veřejnost Družina
vyvěšeno od: 23. 9. 2021

Kroužky školní družiny

Obrázek - Kroužky školní družiny

Časy kroužků školní družiny na Alešovce pro školní rok 2021/2022 zde.

Na kroužky mohou docházet i děti, které nechodí do školní družiny. Po dohodě je možné zajistit doprovod (zaměstnanec školy, Rybka).

Časy kroužků školní družiny na Bavorovské pro školní rok 2021/2022 zde.

vyvěšeno od: 10. 9. 2021

Dodatek MŠMT 9.9.2021

Obrázek - Dodatek MŠMT 9.9.2021     Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje o změnách platných od 9.9.2021

Dokument se změnami.

vyvěšeno od: 9. 9. 2021

Den pro školu

Obrázek - Den pro školu

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A GYMNÁZIUM VODŇANY VE SPOLUPRÁCI S MÍSTNÍ AKČNÍ SKUPINOU VODŇANSKÁ RYBA, Z.S.
Vás srdečně zvou na
informační odpoledne pro rodiče "Den pro školu".

• pondělí 13. 9. 2021 | 14:00-17:00 ZŠG Vodňany, Alešova 50
  • středa 15. 9. 2021 | 14:00-17:00 ZŠG Vodňany, Bavorovská 1046

Více informací zde.

vyvěšeno od: 30. 8. 2021

Informace k zahájení nového školní roku

Obrázek - Informace k zahájení nového školní roku

Vážení rodiče, milí žáci,

chtěli bychom Vás seznámit s hygienickými pravidly a způsobem testování na začátku školního roku. Níže uvedený text vychází z doporučení MŠMT (SOUBOR DOPORUČENÍ PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2021/2022 VZHLEDEM KE COVID-19 PROVOZ A TESTOVÁNÍ). Je uzpůsoben pro naši školu. Tato pravidla a doporučení jsou v tuto chvíli závazná jak pro školu, tak i pro žáky a rodiče. Vzhledem k vývoji epidemiologické situace se opatření mohou měnit. O všech změnách budete neprodleně informováni prostřednictvím školního systému bakaláři a na webových stránkách školy.

Předem Vám i žákům děkujeme za respektování všech pravidel, která budou platit na začátku školního roku. Doufáme, že při dodržování zákonných omezení a doporučení školní rok 2021/2022 proběhne v rámci prezenční výuky.

vedení školy

vyvěšeno od: 16. 7. 2021

Prezenční výuka v 5.D

Obrázek - Prezenční výuka v 5.D     Po návratu do lavic jsme se v 5.D zaměřili nejen na upevňování vědomostí, ale také rozvoj manuální zručnosti. Děti si v rámci projektu „Ovoce do škol“ vyzkoušely práci se škrabkou a nožem, při výtvarné výchově si vyrobily hlavičky a misky z papíru a při vlastivědě ochutnaly Aniččiny trdelníky, kterými doplnila svůj referát. Před koncem školního roku jsme se pak vydali do přírody, kde si žáci ve skupinách založili ohniště, rozdělali oheň a uvařili polévku. Šikulové.

vyvěšeno od: 6. 7. 2021

Návštěva muzea

Obrázek - Návštěva muzea

Žáci 5. A se 9. června společně s paní učitelkou Alexandrou Jedliskovou vydali do Městského muzea ve Vodňanech na výstavu Kláry Jánské - Pohádkový svět - obrazy, keramika, masky.

Paní průvodkyně dětem vyprávěla o autorce, její tvorbě, ale také o synagoze, ve které výstava probíhá. Žáci si vše mohli samostatně prohlédnout a poté dostali pracovní list, který vyplnili a následně s paní průvodkyní zkontrolovali. Dětem se dle ohlasů výstava velmi líbila, určitě i díky poutavému a zajímavému vyprávění paní průvodkyně. Přečtěte si jak výstavu viděl Karel Kuncipál.

vyvěšeno od: 2. 7. 2021

4.D ve vodňanské knihovně

Obrázek - 4.D ve vodňanské knihovně

V pondělí 28.června jsme šli se třídou 4.D do vodňanské knihovny. Na začátku nám paní ředitelka vysvětlila, co v knihovně najdeme a podle čeho si tituly máme vybírat. Každý z nás si mohl vybrat knihu starší i tu nejnovější. Povídali jsme si s paní učitelkou Rudovskou o tom, proč jsme si právě tuto knihu vybrali.

vyvěšeno od: 1. 7. 2021

Krásné prázdniny a pohodové léto

Obrázek - Krásné prázdniny a pohodové léto

vyvěšeno od: 1. 7. 2021