vyvěšeno od: 26. 9. 2019

Adaptační kurz 1.VG

Obrázek - Adaptační kurz 1.VG     Minulý týden si naše třída na pár dní odpočinula od výuky. Od 17. do 18. 9. jsme absolvovali adaptační kurz. Pobývali jsme v krásném a klidném prostředí lomeckého kláštera, kam se někteří naši spolužáci ze vzdálenějších měst a vesniček podívali poprvé. A protože Lomeček je poutní místo, ani my jsme nelenili a vydali se tam pěšky.

vyvěšeno od: 2. 9. 2019

Bezva Den

Obrázek - Bezva Den

vyvěšeno od: 13. 8. 2019

Vodácké kurzy 2019

Obrázek - Vodácké kurzy 2019

Tak jako každý rok i letos završily deváté ročníky naší školy školní docházku účastí na vodáckém kurzu. Každá z budov tráví kurz odlišným způsobem. Devítky z budovy Alešova se přemisťují po řece, takže každou noc tráví jinde. Devítky z budovy Bavorovská se učí začátky vodáctví na Lipenské přehradě a na závěr kurzu splouvají Vltavu. Přečtěte si o průběhu kurzů a také o zážitcích:

vyvěšeno od: 13. 8. 2019

Osmáci na cykláku

Obrázek - Osmáci na cykláku

Kopce, kopce a zas jen kopce. Tak jsme my, žáci osmých tříd, po většinu času vnímali průběh našeho pětidenního cyklistického kurzu. Letos jsme se od základny v Alešově ulici vydali autobusem na Šumavu do Přední Výtoně.

vyvěšeno od: 25. 7. 2019

V říši živočichů - sexta a septima na zookurzu

Obrázek - V říši živočichů - sexta a septima na zookurzu    Dne 27. května jsme se my, dvě třídy vodňanského gymnázia, vydaly na zookurz. Naše cesta začala v minibuse, kde jsme si navzájem povídali a předávali si svá očekávaní ohledně kurzu. Po cestě nás sice potkaly menší problémy s koly, ale vše se vyřešilo a jelo se dál. Po příjezdu do Lužnice jsme už netrpělivě vyhlíželi naše čtyřdenní ubytování. Po dlouhé cestě jsme se konečně dočkali a ubytovali se v terénní stanici botanického ústavu. Jedni byli z ubytování velmi překvapeni, ale druzí se zde cítili jako doma.

vyvěšeno od: 25. 7. 2019

Exkurze do naučného včelína v Protivíně

Obrázek - Exkurze do naučného včelína v Protivíně

Včelařský spolek Apicentrum – Protivín připravil 5. června pro žáky 7. C a 7. D návštěvu naučného včelína v Protivíně. Žáci, vybaveni ochrannými pomůckami, měli možnost sledovat čilý život uvnitř úlu a dozvědět se tak spoustu nových a zajímavých informací.

Text i foto Mgr. Jan Straka

Vítězové Čtenářského souboje v Jihočeském divadle

Obrázek - Vítězové Čtenářského souboje v Jihočeském divadle

Návštěva divadla jako hlavní cena. Přesně takovou odměnu si „odnesli“ vítězové všech kategorií Čtenářského souboje pořádaného MAS Vodňany. V pátek 7. června jsem se s nimi i já jako doprovod dětí z budovy Alešova vydala objednaným autobusem směr Bavorov a pak České Budějovice. Výletu se účastnila vždy pětičlenná vítězná družstva, kromě dětí ze 4., 6. a 8. třídy ZŠA to byly i děti z budovy Bavorovská a z Bavorova.

vyvěšeno od: 8. 7. 2019

S Maďary ve vesmíru i ve skleněné vitríně

Obrázek - S Maďary ve vesmíru i ve skleněné vitríně    Spolupráce s maďarskou školou v Nyíregyháze funguje velmi dobře již několik let. Poté, co jsme strávili minulý rok několik dní v Maďarsku, zavítali maďarští kamarádi k nám. Týden plný zážitků začal 2. června příjezdem jejich autobusu na školní dvůr. Z obou stran byla cítit nervozita, ale zároveň se všichni moc těšili na společné prožitky.

vyvěšeno od: 8. 7. 2019

Úspěch v literární soutěži

Obrázek - Úspěch v literární soutěži

Památník Terezín vyhlásil v letošním roce XXV. ročník literární a XXIII. ročník výtvarné soutěže – Memoriálu Hany Greenfieldové se společným tématem Jsem tu bez rodiny. Za naši školu získala v literární části soutěže 8. místo Michaela Svatá z 9. C. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v další literární tvorbě.
Mgr. Jana Vršecká

vyvěšeno od: 30. 6. 2019

Poznávací jazyková expedice - Švýcarsko se uskuteční

Obrázek - Poznávací jazyková expedice - Švýcarsko se uskuteční

Odjezd 21. září ve večerních hodinách.
Více informací o zájezdu zde.