vyvěšeno od: 4. 5. 2017

Úspěch ve finanční gramotnosti

Obrázek - Úspěch ve finanční gramotnosti     Soutěž Finanční gramotnost od roku 2009 vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR v nejvyšší kategorii celostátních školních soutěží „A“. Cílem soutěže je naučit finanční gramotnost žáky základních škol a žáky středních škol. Finanční gramotnost je stále nejúčinnější prevencí proti předlužení a sociálnímu vyloučení a učí děti i dospělé finančně zabezpečit sebe a svoji rodinu a plnohodnotně rozvíjet svůj osobní život.

vyvěšeno od: 29. 4. 2017

Blik obhájil prvenství v kraji

Obrázek - Blik obhájil prvenství v kraji

V pátek 28. dubna 2017 proběhlo vyhlášení výsledků 7. ročníku jihočeského krajského kola soutěže školních novin a časopisů. Vyhlášení probíhalo již tradičně v sále Zastupitelstva Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

vyvěšeno od: 24. 4. 2017

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

Obrázek - Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

Ředitelka Základní školy a Gymnázia Vodňany, jako příslušný správní orgán, rozhodla o přijetí k základnímu vzdělávání.

Více v dokumentu zde.

vyvěšeno od: 21. 4. 2017

Maxík

Obrázek - Maxík

Od února do dubna měli možnost budoucí prvňáci navštěvovat na naší škole předškolní kurz MAXÍK, který probíhal na budově Alešova, Bavorovská i Výstavní. Za 10 lekcí, ve kterých se učili, jak se sedí v lavici, jak se správně drží psací potřeba, poznávali, co je stejné, co je jiné, na co začíná slovo, kde je vlevo, vpravo, tvořili věty. Seznámili blíže se školním prostředím, ale i se svými budoucími spolužáky. Všichni se už dnes těší, že se sejdou 4. září a společně s novou paní učitelkou se začnou učit.

vyvěšeno od: 21. 4. 2017

Plavání 1.C a 1.D

Obrázek - Plavání 1.C a 1.D

Žáci 1. ročníků se zúčastnili plaveckého výcviku v plaveckém bazénu v Prachaticích. Učili se nebát vody, potápět se, lovit předměty ze dna a různé plavecké styly. Za to obdrželi všichni vysvědčení Závěrem proběhly rychlostní závody na 25 m ve volném stylu.

vyvěšeno od: 6. 4. 2017

Lidé a svět kolem nás

Obrázek - Lidé a svět kolem nás     Zveme Vás na výstavu žákovských a studentských výtvarných prací do sloupové síně Městského úřadu Vodňany.

vyvěšeno od: 3. 4. 2017

Zábavný víceboj v Alešově ulici

Obrázek - Zábavný víceboj v Alešově ulici

Ve čtvrtek 16. března se žáci druhých tříd hned ráno převlékli do sportovního oblečení a s velkým očekáváním vyrazili se svými třídními učitelkami do tělocvičny.

vyvěšeno od: 30. 3. 2017

Výtvarná dílna

Obrázek - Výtvarná dílna

Dne 18.3.2017 se v rámci Dne otevřených dveří  uskutečnila na ZŠ Alešova výtvarná dílna. Dílna probíhala od 10,00 do 13,30 hodin a byla rozdělena na dvě části. V první části se účastníci seznámili se samotvrdnoucí hmotou. Vyráběli z ní výrobky s velikonoční tématikou. Nejoblíbenějším a nejčastějším výrobkem byla ovečka, která se všem účastníkům velice povedla.

vyvěšeno od: 30. 3. 2017

Vítání jara

Obrázek - Vítání jara     Dne 17.března 2017 se na ZŠG Vodňany uskutečnilo tradiční vítání jara. Děti z prvního stupně v Alešově ulici připravily před školu krátký program, který byl proložen několika společnými písněmi. Poté se všichni za zvuku řehtaček vydali k řece, kde byla Morana zapálena a vhozena do vody. Tato akce přilákala i obyvatele Vodňan.
Poděkování patří třídním učitelkám, paní učitelce Bukačové za výrobu Morany a paní učitelce Suchanové za hudební doprovod.
Za učitele prvního stupně H. Růžičková

vyvěšeno od: 1. 3. 2017

Zápis do prvních tříd

Obrázek - Zápis do prvních tříd    Zápis do prvních tříd pro školní rok 2017/2018 se bude pro všechny součásti školy konat v budově Alešova, a to v pátek  7.4.2017 od  13.00  do 17.00 a v sobotu 8.4.2017 od 9.00 do 11.00