vyvěšeno od: 30. 4. 2018

Zeyerovy Vodňany

Obrázek - Zeyerovy Vodňany     Zeyerovy Vodňany patří k pravidelně se opakujícím akcím pro žáky naší školy. Do školy si přijdou povídat o literatuře, knihách a práci spisovatele autoři, kteří mají vztah k našemu kraji. Jak se besedy dětem líbily, to už posuďte sami:

vyvěšeno od: 27. 4. 2018

Jihočeský zvonek

Obrázek - Jihočeský zvonek     Ve čtvrtek 26.4. proběhlo ve Strakonicích okresní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek. Naší školu reprezentovalo 8 soutěžících, kteří postoupili ze školního kola. Ze Strakonice si žáci přivezli celkem 6 diplomů a jeden postup do Krajského kola.
Všem žákům gratulujeme k úspěchu.

vyvěšeno od: 26. 4. 2018

Maxík

Obrázek - Maxík

Od února do dubna proběhl na všech budovách naší školy stimulační program MAXÍK, kterým se děti připravují na vstup do školy.

MAXÍK je barevný panáček, který pomáhá dětem se cvičením, kreslením, správnou výslovností, vyjadřováním, držení psací potřeby i plněním úkolů. Děti se s ním seznamují s prostředím školy i paní učitelkami. Za pomoci rodičů si zlepšují svou motoriku, grafomotoriku, rozvíjí se v oblasti zrakové i sluchové i prostorové orientaci, učí se koncentraci pozornosti.

Kurz ukázal dětem i rodičům, že škola přináší mnoho zajímavého a že se na ni i paní učitelku mohou těšit.

vyvěšeno od: 26. 4. 2018

Dravci - Zayferus

Obrázek - Dravci - Zayferus     V úterý 17. dubna přijeli do Vodňan sokolníci ze společnosti Zayferus a přivezli našim žákům ukázky dravců. Na žáky 1. stupně čekal program od rána, na žáky 2. stupně a nižšího gymnázia čekal program v dopoledních hodinách. Na ukázku s výkladem bylo přivezeno několik dravců například sokoli, orli, supi, karančo, luňák a další. Vrcholem pro všechny byla ukázka letu a lovu některých z nich.

vyvěšeno od: 24. 4. 2018

Beseda s Václavem Klausem

Obrázek - Beseda s Václavem Klausem     V pátek 20.4.2018 zavítal bývalý prezident prof. Ing. Václav Klaus CSc. do Vodňan. Nejprve navštívil naši školu a poté se přesunul spolu s žáky do konferenční místnosti MEVPISu, kde hovořil se žáky na předem zvolená témata. Komentáře k besedě si přečtěte v následujícím článku.

vyvěšeno od: 23. 4. 2018

Námořníci

Obrázek - Námořníci

Ve čtvrtek 12. dubna jsme v 7. C prožili trošku jinou hodinu s dějepisem. Naplánovali jsme si projekt nazvaný Námořníci. Týkal se zeměpisných objevů na počátku novověku. Jak si žáci čas určený k výuce tohoto tématu užili, posuďte sami:

vyvěšeno od: 16. 4. 2018

Voda - výstava žákovských prací

Obrázek - Voda - výstava žákovských prací     Ve středu 2. května bude ve sloupové síni Městského úřady Vodňany zahájena výstava žákovských a studentských prací naší školy.
Výstava bude zahájena vernisáží od 16:30. Součástí vernisáže bude hudební vystoupení žáků naší školy.

vyvěšeno od: 13. 4. 2018

Divadelní představení v anglickém jazyce

Obrázek - Divadelní představení v anglickém jazyce     V pondělí 26. 3. se žáci od třetích až do šestých tříd zúčastnili divadelního představení s názvem A silly bear, které bylo odehráno jak v českém, tak i anglickém jazyce. O hodinu později žáci sedmých až devátých tříd a žáci gymnázia shlédli představení s názvem Jack & Joe. Toto představení již bylo odehráno v anglickém znění.

vyvěšeno od: 10. 4. 2018

Postup do celostátního kola z češtiny

Obrázek - Postup do celostátního kola z češtiny     V krajském kole Olympiády z českého jazyka a literatury se umístila Čeňka Ryšlinková na 1. a Vanda Piačková na 2. místě – do celostátního kola postupují první dvě!! Již třetí rok po sobě je vítězem Olympiády v českém jazyce stále žák gymnázia ve Vodňanech!

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 5. 4. 2018

Velikonoční dílna

Obrázek - Velikonoční dílna

I v tento předvelikonoční čas jsme my, vychovatelky ŠD připravily pro děti ze ŠD ZŠA a jejich blízké tvořivé dílničky, kterým předcházelo vystoupení žáků v tělocvičně školy.

Tentokrát děti nacvičily na jarní téma jednu básničku a za doprovodu kytary Lenky Krausové i dvě písničky, z nichž jednu doplnily ještě tanečkem. Za své vystoupení sklidily opět veliký a zasloužený potlesk od pyšných rodičů, babiček, dědečků…

Poté jsme se všichni přesunuli do školní družiny, kde děti s rodiči společně vytvářeli pomocí vosku a cibule nádherné kraslice či velikonoční věnce z papírových vajíček a děrovaných jarních květů.

Panovala zde příjemná atmosféra a ve vzduchu bylo cítit těšení se na nadcházející svátky jara.

Všem děkuji za skvěle připravenou akci, za kolektiv Lenka Krausová