Výsledky celostátních srovnávacích testů SCIO

Obrázek - Výsledky celostátních srovnávacích testů SCIO     ZŠG Vodňany se zapojila do testování čtenářské a matematické gramotnosti osmých tříd, které bude mít pokračování ještě před koncem školního roku.
Dále se naše škola zúčastnila i srovnávacích testů devátých tříd, a to v obecných studijních předpokladech, matematice, českém jazyce a anglickém jazyce. Do jednotlivých testů se zapojilo okolo 550 škol s téměř 18 000 žáky.

Vzhůru do Lidic

Obrázek - Vzhůru do Lidic     Stejně jako v loňském roce se i letos naše škola účastní mezinárodní výstavy dětských výtvarných prací, kterou pořádá Památník obce Lidice. Každý rok je vyhlášeno „téma roku" doporučené organizací UNESCO.

Lyžařský kurz 7.AB

Obrázek - Lyžařský kurz 7.AB     Svahy lipenského skiareálu během dvou lednových týdnů brázdili naši sedmáci. Třídy 7A a 7B se vždy po týdnu vystřídali na Lipně. Na následujících řádkách se můžete pobavit střípky z lyžařského kurzu 7B:

vyvěšeno od: 23. 1. 2019

Preventivní programy na ZŠG Vodňany

Obrázek - Preventivní programy na ZŠG Vodňany     Předcházení rizikovému chování dětí. To je hlavní účel preventivních programů pořádaných na Základní škole a Gymnáziu Vodňany. V prvním pololetí tohoto školního roku se jich účastnilo 15 tříd naší školy. Témata byla přizpůsobena věku a situaci ve třídě, a tak například žáci sedmých tříd prošli zážitkovými aktivitami na téma emoce, žáci šestých tříd zažili aktivity na posílení třídního kolektivu (vzhledem k jejich přechodu na druhý stupeň) a tak dále.

vyvěšeno od: 11. 1. 2019

Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky

Obrázek - Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky     Základní škola a Gymnázium Vodňany pořádá v termínu únor – březen 2019 přípravné kurzy pro žáky 5. tříd základních škol k přijímacím zkouškám z matematiky a českého jazyka.
Více informací zde.

vyvěšeno od: 3. 1. 2019

Přijímací zkoušky nanečisto 2019

Obrázek - Přijímací zkoušky nanečisto 2019
  • pro žáky po 5. ročníku (osmiletý obor)
  • pro žáky po 9. ročníku (čtyřletý obor)

Přijímací zkoušky nanečisto (test CERMATu) se uskuteční na našem gymnáziu v pátek 25. ledna 2019 od 08:00 hodin.

Přihlašování je možné prostřednictvím on-line formuláře do 23. 1. 2019

Cena: 100,- Kč. Úhrada bude možná pouze převodem.

Výsledky budou zveřejněny pod anonymním ID na webu školy.

vyvěšeno od: 3. 1. 2019

Finanční gramotnost

Obrázek - Finanční gramotnost    Během prosince se žáci devátých tříd a kvarty gymnázia vzdělávali v oblasti finanční gramotnosti. V rámci čtyřech lekcí předala paní Ing. Petra Melcherová, která je lektorkou finanční gramotnosti a pět let finanční poradkyní, základní vědomosti o tvorbě rodinného rozpočtu, jeho zajištění a také se věnovala finančními desateru - tedy jak „nenaletět“ a na co si dát ve financích pozor.

vyvěšeno od: 21. 12. 2018

Vánoční desetiboj

Obrázek - Vánoční desetiboj

Poslední školní den tohoto kalendářního roku se v budově základní školy v Alešově ulici nesl ve znamení přátelského zápolení mezi třídami druhého stupně.

Vánoční desetiboj patří ke kláním, ve kterém se může každý žák „najít“ a uplatnit svůj talent.

vyvěšeno od: 21. 12. 2018

Výlet do krokodýlí ZOO

Obrázek - Výlet do krokodýlí ZOO     Začátkem prosince žáci šestých tříd navštívili krokodýlí ZOO v Protivíně a místní infocentrum. Dozvěděli se různé zajímavosti o vlastnostech a chování krokodýlovitých plazů. Mohli si prohlédnout vybrané zástupce i vystavené exponáty koster. V infocentru byly k vidění i kostry velkých savců, např. žirafy, nosorožce, divokého prasete či varana komodského. Také zde byla pro inspiraci výstava maket zámků postavených ze špejlí a několika obrazů. Exkurze byla jistě zajímavým zpestřením běžné výuky.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 19. 12. 2018

Vánoční besídka ŠD

Obrázek - Vánoční besídka ŠD     Na 40 dětí zpívalo ve velké tělocvičně vánoční písně za doprovodu kytary a flétny. Po obrovském potlesku se děti s rodiči přesunuli do třídy, kde společně tvořili vánoční přáníčka všeho druhu.
Přejeme veselé Vánoce.