vyvěšeno od: 25. 5. 2018

Jazykově poznávací zájezd Velká Británie a Belgie 2018

Obrázek - Jazykově poznávací zájezd Velká Británie a Belgie 2018
  • Základní škola a Gymnázium Vodňany oznamuje, že jazykově poznávací zájezd do Velké Británie a Belgie se uskuteční.
  • V současné době má škola ještě několik volných míst, na které hledá účastníky z řad žáků, sourozenců i rodičů. V případě zájmu se obraťte na Mgr. Annu Tíkovou, Mgr. Ivu Kubičkovou nebo na Mgr. Filipa Marka.
  • Finanční částku uhraďte do Školní online pokladny do 22. 6. 2018. Pokud pojede z jedné rodiny více účastníků, tak vloží peníze na konto žáka, který má účet ve Školní online pokladně.
  • více o akci zde.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 2. 5. 2018

Den Země

Obrázek - Den Země     Den Země každoročně připadá na 22. dubna. Protože však letos toto datum vycházelo na neděli, rozhodly se vychovatelky ve školní družině v budově Alešova a zaměstanci DDM Vodňany, tento den „oslavit“ již v pátek 20. 4. a připravili pro děti zábavný program.

vyvěšeno od: 30. 4. 2018

Jazykově poznávací zájezd Velká Británie a Belgie 2018

Obrázek - Jazykově poznávací zájezd Velká Británie a Belgie 2018     Základní škola a Gymnázium Vodňany pořádá jazykově poznávací zájezd do Velké Británie a Belgie v září 2018. Ve čtvrtek 3. 5. 2018 se ve školní jídelně v Alešově ulici od 17:00 uskuteční informativní schůzka pro rodiče a zájemce.
Více informací v příloze zde.

vyvěšeno od: 30. 4. 2018

Zeyerovy Vodňany

Obrázek - Zeyerovy Vodňany     Zeyerovy Vodňany patří k pravidelně se opakujícím akcím pro žáky naší školy. Do školy si přijdou povídat o literatuře, knihách a práci spisovatele autoři, kteří mají vztah k našemu kraji. Jak se besedy dětem líbily, to už posuďte sami:

vyvěšeno od: 27. 4. 2018

Jihočeský zvonek

Obrázek - Jihočeský zvonek     Ve čtvrtek 26.4. proběhlo ve Strakonicích okresní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek. Naší školu reprezentovalo 8 soutěžících, kteří postoupili ze školního kola. Ze Strakonice si žáci přivezli celkem 6 diplomů a jeden postup do Krajského kola.
Všem žákům gratulujeme k úspěchu.

vyvěšeno od: 26. 4. 2018

Maxík

Obrázek - Maxík

Od února do dubna proběhl na všech budovách naší školy stimulační program MAXÍK, kterým se děti připravují na vstup do školy.

MAXÍK je barevný panáček, který pomáhá dětem se cvičením, kreslením, správnou výslovností, vyjadřováním, držení psací potřeby i plněním úkolů. Děti se s ním seznamují s prostředím školy i paní učitelkami. Za pomoci rodičů si zlepšují svou motoriku, grafomotoriku, rozvíjí se v oblasti zrakové i sluchové i prostorové orientaci, učí se koncentraci pozornosti.

Kurz ukázal dětem i rodičům, že škola přináší mnoho zajímavého a že se na ni i paní učitelku mohou těšit.

vyvěšeno od: 26. 4. 2018

Dravci - Zayferus

Obrázek - Dravci - Zayferus     V úterý 17. dubna přijeli do Vodňan sokolníci ze společnosti Zayferus a přivezli našim žákům ukázky dravců. Na žáky 1. stupně čekal program od rána, na žáky 2. stupně a nižšího gymnázia čekal program v dopoledních hodinách. Na ukázku s výkladem bylo přivezeno několik dravců například sokoli, orli, supi, karančo, luňák a další. Vrcholem pro všechny byla ukázka letu a lovu některých z nich.

vyvěšeno od: 24. 4. 2018

Beseda s Václavem Klausem

Obrázek - Beseda s Václavem Klausem     V pátek 20.4.2018 zavítal bývalý prezident prof. Ing. Václav Klaus CSc. do Vodňan. Nejprve navštívil naši školu a poté se přesunul spolu s žáky do konferenční místnosti MEVPISu, kde hovořil se žáky na předem zvolená témata. Komentáře k besedě si přečtěte v následujícím článku.

vyvěšeno od: 23. 4. 2018

Námořníci

Obrázek - Námořníci

Ve čtvrtek 12. dubna jsme v 7. C prožili trošku jinou hodinu s dějepisem. Naplánovali jsme si projekt nazvaný Námořníci. Týkal se zeměpisných objevů na počátku novověku. Jak si žáci čas určený k výuce tohoto tématu užili, posuďte sami:

vyvěšeno od: 13. 4. 2018

Divadelní představení v anglickém jazyce

Obrázek - Divadelní představení v anglickém jazyce     V pondělí 26. 3. se žáci od třetích až do šestých tříd zúčastnili divadelního představení s názvem A silly bear, které bylo odehráno jak v českém, tak i anglickém jazyce. O hodinu později žáci sedmých až devátých tříd a žáci gymnázia shlédli představení s názvem Jack & Joe. Toto představení již bylo odehráno v anglickém znění.