vyvěšeno od: 5. 6. 2017

Obrázek - Republikové atletické finále Sportovní ligy ZŠ o Pohár ministryně školství – 49. ročník Poháru rozhlasu 6.6. 2017 v Kladně     Sportovci naší školy získali pro družstva v kategorii mladších a starších žáků dostatečný bodový zisk pro nominaci do republikového finále Poháru rozhlasu konaného 6.6.2017  Kladně.

vyvěšeno od: 5. 6. 2017

Putování filmovou krajinou 2017

Obrázek - Putování filmovou krajinou 2017

Městský úřad ve Strakonicích, odbor Životního prostředí, každoročně vyhlašuje ekologickou soutěž, v jejímž závěru jsou vyhodnocené třídní kolektivy odměněny dvoudenním poznávacím zájezdem.

V letošním roce se třída 7. D ze Základní školy a Gymnázia ve Vodňanech soutěže zúčastnila a vyhrála.

vyvěšeno od: 4. 5. 2017

Úspěch ve finanční gramotnosti

Obrázek - Úspěch ve finanční gramotnosti     Soutěž Finanční gramotnost od roku 2009 vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR v nejvyšší kategorii celostátních školních soutěží „A“. Cílem soutěže je naučit finanční gramotnost žáky základních škol a žáky středních škol. Finanční gramotnost je stále nejúčinnější prevencí proti předlužení a sociálnímu vyloučení a učí děti i dospělé finančně zabezpečit sebe a svoji rodinu a plnohodnotně rozvíjet svůj osobní život.

vyvěšeno od: 29. 4. 2017

Blik obhájil prvenství v kraji

Obrázek - Blik obhájil prvenství v kraji

V pátek 28. dubna 2017 proběhlo vyhlášení výsledků 7. ročníku jihočeského krajského kola soutěže školních novin a časopisů. Vyhlášení probíhalo již tradičně v sále Zastupitelstva Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

Projekt Námořníci

Obrázek - Projekt Námořníci

V pondělí 10. dubna 2017 se žáci 7. C na tři hodiny proměnili v piráty a námořníky. V rámci výuky zeměpisných objevů se zúčastnili tříhodinového projektu na téma Námořníci. Převlékli se do námořnických triček, na hlavu nasadili čepice a šátky, oči si překryli černou páskou a pustili se do práce. Nejprve se rozdělili do čtyř skupin a každá skupina si vylosovala svého kapitána. Pak už následovaly různé úkoly, které ve skupinách musely splnit, aby získali výborné hodnocení. Sami žáci zhodnotili projekt takto:

Souboj čtenářů 2017

Obrázek - Souboj čtenářů 2017

10. dubna 2017 proběhlo online kolo soutěže Souboj čtenářů 2017, kterou pořádá Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

Záludné otázky prověřovaly, jak soutěžící třídy porozuměly textu a jak znají obsah určených knih. Za úplné a dokonalé zodpovězení všech 25 otázek bylo možné získat až 93 bodů. Někteří soutěžící i letos prokázali skutečně přesné znalosti, velká pochvala patří všem zúčastněným kolektivům i paní učitelkám.

vyvěšeno od: 24. 4. 2017

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

Obrázek - Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

Ředitelka Základní školy a Gymnázia Vodňany, jako příslušný správní orgán, rozhodla o přijetí k základnímu vzdělávání.

Více v dokumentu zde.

vyvěšeno od: 21. 4. 2017

Maxík

Obrázek - Maxík

Od února do dubna měli možnost budoucí prvňáci navštěvovat na naší škole předškolní kurz MAXÍK, který probíhal na budově Alešova, Bavorovská i Výstavní. Za 10 lekcí, ve kterých se učili, jak se sedí v lavici, jak se správně drží psací potřeba, poznávali, co je stejné, co je jiné, na co začíná slovo, kde je vlevo, vpravo, tvořili věty. Seznámili blíže se školním prostředím, ale i se svými budoucími spolužáky. Všichni se už dnes těší, že se sejdou 4. září a společně s novou paní učitelkou se začnou učit.

vyvěšeno od: 21. 4. 2017

Plavání 1.C a 1.D

Obrázek - Plavání 1.C a 1.D

Žáci 1. ročníků se zúčastnili plaveckého výcviku v plaveckém bazénu v Prachaticích. Učili se nebát vody, potápět se, lovit předměty ze dna a různé plavecké styly. Za to obdrželi všichni vysvědčení Závěrem proběhly rychlostní závody na 25 m ve volném stylu.

vyvěšeno od: 6. 4. 2017

Lidé a svět kolem nás

Obrázek - Lidé a svět kolem nás     Zveme Vás na výstavu žákovských a studentských výtvarných prací do sloupové síně Městského úřadu Vodňany.